Dodaj nową odpowiedź

1. Tak, pracuje, utrzymuje

1. Tak, pracuje, utrzymuje się itd. itp., Przepraszam że znajduje czas na inne rzeczy poza pracą i spaniem. Czuje się winny że potrafię sobie zorganizować czas...

2. Co do informacji, to bardziej praktyka i obserwacja niż podręczniki, ale trochę teorii też zażyłem w swoim życiu z zakresu ekonomi i marketingu... Nie pisze artykułu naukowego, także pogłębiona analiza całości zjawisk nie jest chyba konieczna. To by było dobre, nawet nie na artykuł, ale bardziej na ksiażkę, a nie na dyskusję na forum.

3. Nie widzę nic dziwnego że zakładając firmę korzysta się z finansowania z zewnątrz, czy to bezpłatnego wsparcia z UE, PUP, WUP, UM, czy to kredytów preferencyjnych i zwykłych. Mam pewne zastrzeżenia niekiedy co do racjonalności tego wsparcia, ale generalna idea jest jak najbardziej dobra. Widzisz, żeby otrzymać kasę z instytucji, czy nawet od rodziny musisz jakiś pomysł mieć. Masz go mieć Ty. Ewentualnie podpatrzeć dobry pomysł konkurencji na rynku gdzie jeszcze jest dla Ciebie miejsce. To jest jakaś wstępna weryfikacja biznesplanu. Jeżeli będziesz chciał otworzyć firmę produkującą wykałaczki z pomponikiem to raczej nikt Ci wsparcia nie udzieli podobnie z biurem tłumaczeń gościa który ledwo zawodówkę skończył. Z drugiej strony, agencja reklamowa, którą zakłada dobry grafik z odpowiednim wykształceniem czy doświadczeniem wzbudza zaufanie i rokuje na zwrot zainwestowanych środków? Rozumiesz? Kwestia sposobu pozyskania środków jest wtórna do pomysłu czyli jednak self-man ma tu sporo do rzeczy.

4.Kwestia rozwoju i ochrony badan naukowych oraz własności intelektualnej jest raczej oderwana od wyżej poruszanych kwestii rynku pracy. Odpowiedź nie jest jednak zbyt skomplikowana, polski rząd zawiódł w tej materii, z resztą nie tylko ten. Nie mamy przygotowanego centralnego programu wspierania wynalazczości. Dofinansowanie istniejących instytutów badawczych utrzymuje się na śmiesznym poziomie. A nasze firmy są po prostu za małe żeby same ponosić koszty badan nad liczącymi się patentami. Pozytywnym zaskoczeniem jest tu oczywiście kwestia sukcesów na polu badan nad grafenem.

5. Uwagi odnośnie znaczenia koniunktury, badania rynku, konkurenci i itp. są dla mnie nie zrozumiałe. Oczywistym jest że zakładając firmę to Ty musisz brać takie rzeczy pod uwagę. Na tym polega sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem, aby tego typu zagrożenia przewidywać i im przeciwdziałać.

6. Co do waszego FAQ, przytaczam z niego najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne kwestie. To że się z nim zapoznałem nie znaczy że muszę się z nim zgadzać i używać zawartych tam argumentów. Gdyby każdy kto przeczyta tą broszurkę nabierał przekonania o jej słuszności mielibyśmy całkiem inny ustrój teraz :).

7. Powrót do pracy po nieudanym interesie to żadna tragedia, większą jest zdecydowanie brak wyczucia w temacie zakończenia nietrafionej działalności. Wtedy obok konieczności powrotu częstokroć zostają olbrzymie długi.

8. Reasumując, awansy jest jak najbardziej możliwy w obecnych realiach, a jego osiągnięcie jest w znaczniej mierze determinowane przez samą jednostkę :).

Pozdrawiam.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.