Dodaj nową odpowiedź

Warszawa: Likwidacja Ośrodka Pomocy Społecznej na Śródmieściu

Kraj | Tacy są politycy | Ubóstwo

W związku z decyzją podjętą przez polityków z Rady Warszawy, w ramach uchwały likwidującej Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy, dotychczas realizowane zadania pomocowe dla mieszkańców od stycznia 2013 roku obsługiwać będzie zmniejszona o blisko 50% liczba pracowników socjalnych.

Tak wygląda polityka „nowej jakości pomagania”, której istotą jest redukcja zatrudnienia w dwóch samorządowo-budżetowych placówkach obsługujących dotychczas obszar zadań pomocy społecznej oraz pracy socjalnej.

Z dniem 1 stycznia 2013 roku przestanie istnieć Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy realizujący liczne zadania pomocy społecznej oraz Śródmiejski Ośrodek Opiekuńczy im. prof. Andrzeja Tymowskiego - dotychczas pełniący funkcję ośrodka wsparcia (dziennego domu pobytu dla seniorów i osób z niepełnosprawnością).

Pracownicy obu likwidowanych placówek (OPS i ŚOO) już od maja br. z niepokojem czekają na informację na temat planowanych zwolnień grupowych. Początkowo pomysłodawcy planowanych zmian mówił o nie większej niż 30 osób redukcji zatrudnienia w obu likwidowanych placówkach. Z pism, które skierowali pracodawcy do organizacji związkowych w OPS Żurawia 43 oraz ŚOO Świętojerska 12a, wynika, że planowana jest znaczne większa redukcja zatrudnienia, również w grupie zawodowej pracowników socjalnych.

Wielu pracowników OPS Zurawia 43 ze stażem pracy uprawniającym do wypowiedzenia umowy o pracę z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia zdziwił m. in. zapis w projekcie porozumienia pracodawcy ze stroną związkową, który głosi: pracodawca zastrzega sobie prawo do skorzystania z możliwości skrócenia okresu 3-miesięcznego wypowiedzenia, najwyżej jednak do jednego miesiąca.

Za: http://www.ops.pl/news.php?id=25914

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.