Dodaj nową odpowiedź

Anarchizm jest siłą

Anarchizm jest siłą społeczną a nie polityczną.
Współpraca zawsze oznacza kompromis, bo jest zanegowaniem walki klasowej. Współpraca pomiędzy siłą proletariacką, antysystemową, a systemowymi partiami burżuazji

A co ma za znaczenie rozwój neonazizmu w Grecji? Akurat jest to dowód na to że ruch rewolucyjny jest tam bardzo silny skoro burżuazja posuwa się do wykorzystywania faszyzmu. I tu taka uwaga: tym właśnie różni się anarchista od "antyfaszysty", że anarchista zaryzykuje nawet ewentualny (okresowy) rozwój faszyzmu byle tylko doprowadzić do rewolucji społecznej. Antyfaszysta będzie się obawiał wzbudzić do życia siły reakcji więc pójdzie na kompromis z systemem.

Ale przecież polski ruch ignoruje 90% tego co dzieje się w światowym anarchizmie. Bo światowy anarchizm to dzisiaj w 90% insurekcjonizm.

Na sojuszu z partiami a konkretnie z państwem anarchiści wyszli bardzo źle bo zakończyło się to klęską anarchizmu. Było to dość dobrze opisane w "Przeglądzie anarchistycznym". Zamiast ostatecznie zniszczyć państwo anarchiści weszli do rządu, a potem zawarli szereg kompromisów które doprowadziły do upadku rewolucji.

Jakiś przykład na kompromis z systemem? Czy ty nie widzisz co wypisuje "Porozumienie 11 listopada"??? Non stop cytowanie wyborczej jako "autorytetu", zapraszanie celebrytów, polityków itd.
Tak to jest największe zagrożenie dla polskiego anarchizmu w chwili obecnej rozmycie radykalnej treści.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.