Dodaj nową odpowiedź

Oświadczenie stowarzyszenia tworzącego Wagenburg ws. napaści nacjonalistów

Kraj | Blog | Miejsca | Rasizm/Nacjonalizm

W dniu 11 listopada 2012 roku, około godziny 19, na teren stowarzyszenia ekologiczno-edukacyjnego Centrum Zielonych Technologii ALTERNAVITA, po marszu patriotów organizowanym przez NOP, wtargnęła grupa ponad 100 osób. Po nieudanej próbie sforsowania bramy wjazdowej, przedostali się przez działkę sąsiednią (należącą do firmy Gant). Używając kamieni, rac, butelek, pałek zaatakowali niespodziewanie mieszkańców, oraz osoby zaprzyjaźnione ze Stowarzyszeniem, łącznie 16 osób. W ciągu całego zdarzenia doszło do brutalnego pobicia dwóch osób (złamanie ręki, stłuczenie głowy). Jedna z nich trafiła w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

W tym samym czasie doszło do zniszczenia naszego ogrodzenia, zdemolowania znajdujących się na terenie samochodów (wybite szyby, przebite opony, wgniecenia karoserii) oraz wybicia okien w większości wagonów (przyczep mieszkalnych). Po całym zajściu (trwającym niecałe 20 min.) napastnicy uciekli.

Jesteśmy zszokowani zaistniałą sytuacją.

Jako Centrum Zielonych Technologii - na terenie którego realizowane są projekty ekologiczne i wydarzenia kulturalne - chcielibyśmy zwrócić uwagę mieszkańców Wrocławia na sytuację przemocy w tym mieście, gdyż w ostatnich miesiącach nasiliły się ataki na środowiska wolnościowe i organizacje pozarządowe.

Chcemy również zwrócić uwagę na bezkarną działalność organizacji skrajnie prawicowych w naszym mieście. Żądamy zainteresowania się tym problemem władz Wrocławia, które od lat kreują miasto jako miejsce równości, tolerancji, otwartości.

Nie chcemy, aby Wrocław było tylko wyświechtanym sloganem tolerancji. Jako integralna część tego miasta chcemy czuć się wolni i bezpieczni!

Dementujemy również pogłoskę o „drugim ataku”, który nie miał miejsca. Chcemy też prosić wszystkich zainteresowanych naszą sytuacją o wsparcie.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.