Dodaj nową odpowiedź

Bo ten podział stanowi o

Bo ten podział stanowi o istocie anarchizmu. Anarchizm z natury jest rewolucyjny. "Anarchizm" reformistyczny to nie anarchizm tylko zwykły ruch społeczny w żaden sposób nie bedący w stanie zagrozić istnieniu państwa czy szerzej struktur władzy.

Oczywiście gdy mówię o indywidualizmie mam na myśli indywidualizm europejski nie amerykański. Czyli radykalnie antykapitalistyczne nurty takie jak illegalizm czy nihilizm. A nie "anarcho" kapitalistów.

Czym zatem jest indywidualizm? To po prostu pewne spojrzenie stawiające nacisk na indywidualny bunt jednostki wobec hierarchii połączony z krytyką społeczeństwa jako takiego. To jak najbardziej łączy się z anarchokomunizmem jeżeli chodzi o sprawy ekonomiczne. Po prostu inne podejście, inna droga do tego samego celu.

Przeczytaj tutaj punkt 7 i 8 masz fajnie wyjaśnione że między indywidualizmem i komunizmem nie ma sprzeczności
http://grecjawogniu.info/?p=1862

Wracając do reformizmu znów podam przykład Grecji. Tam dobrze widać że dominujący rewolucyjny nurt świetnie się dogaduje niezależnie od perspektywy (np. KKO i WR). Natomiast reformiści z tzw. AK (Ruch Antyautorytarny) dogadują się ale... z SYRIZĄ

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.