Dodaj nową odpowiedź

Pracowałem w i NL w firmie logistycznej

Skandal, zastraszanie, presja
Kontrowersje wokół inwestycji potęguje skandal, jaki wybuchł w lutym ubiegłego roku za naszą zachodnią granicą. Niemiecka telewizja ARD wyemitowała dokument, w którym się zarzuca firmie Amazon szerzenie klimatu zastraszania pracowników.

W dokumencie pokazano pracowników ochrony ubranych w odzież marki Thor Steinar, powszechnie kojarzoną w Niemczech z neonazistami. Osoby zatrudnione w centrum logistycznym uskarżały się na bezustanną presję na wydajność oraz wyrzucanie osób, które odważyły się poskarżyć.

Dziennikarze rozmawiali także z pracownikami tymczasowymi zatrudnionymi w niemieckim centrum, którzy twierdzili, że są zastraszani przez ochroniarzy pilnujących ośrodka wczasowego, w którym ich zakwaterowano.

Kończy się też proces rekrutacyjny stałych pracowników, natomiast rozpoczyna się rekrutacja pracowników tymczasowych, którzy będą pracować w okresie przedświątecznym. Pracownicy na stanowiskach produkcyjnych w Polsce zarobią 12,5-13 zł za godzinę, podczas gdy ich koledzy w Niemczech ok. 9 euro.

- Naszym celem jest zaoferowanie pracownikom we wszystkich krajach pensji, która przewyższa średnią stawkę za porównywalną pracę w regionie. Ponieważ warunki na poszczególnych rynkach pracy, jak również koszty utrzymania różnią się, naturalną rzeczą jest to, że wynagrodzenia muszą być dostosowane do lokalnych potrzeb – wyjaśnił tę różnicę Person.

W niemieckiej firmie Rhenus to był jakiś legalny obóz pracy, pojechałem tam o ile dobrze pamiętam przez firmę AMP z Wrocławia o ile dobrze pamiętam. Ciągłe poganianie pracowników i strasznie zwolnieniem za braki normy to normalka w logistyce czy to DE czy NL. Trzeba podnieść głowę do góry i pokazać, że szanuje się wykonywaną pracę ale przede wszystkim SIEBIE i nie bać się tego okazać, zawsze ktoś nas poprze.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.