Dodaj nową odpowiedź

Zgodzę się, jest wielu

Zgodzę się, jest wielu dupków, którzy nie robią dokumentnie nic, oprócz zatruwania życia studentom. I nie pisze tego jako ktoś, kto najlepiej nie chciał by się niczego uczyć, ale papierek mieć. Po prostu część zajęć jest naprawdę do dupy i wręcz ogranicza studentów.

Inną sprawą są tzw. cięcia, które wiążą się bezpośrednio z zaniżeniem poziomu. Przykładowo - u mnie na uczelni zrobiono cięcia, jednak kierownik katedry, którego wykłady są godne pożałowania i zupełnie nieprzydatne zmniejszył liczbę cholernie ważnych ćwiczeń praktycznych! I co? Dalej muszę chodzić na jego gównianą paplaninę, która nie daje teorii, a praktyka odpada.

Uniwerki powinny kształcić w kierunkach, które są potrzebne w społeczeństwie - a jednocześnie nauczać na dobrym poziomie. Dlatego postulaty anarchistów o wspólnym zarządzaniu wszelkimi instytucjami edukacyjnymi przez wykładowców i studentów/uczniów dają niezwykle potężne możliwości, gdyby zostały wprowadzone. Mianowicie ja, jako student sam decyduje, w jaki sposób najlepiej zostanę przygotowany do egzaminu - i jeżeli jakiś tam zadufany w sobie profesorek ma kiepskie wykłady - to powiniennem mieć możliwość go olać, nie bojąc się że puści listę, albo że poda inaczej niż w kiążce jakiś gówniany szczegół i właśnie na tym mnie obleje. Powiniennem mieć możność wyboru swoich priorytetowych zajęć spełniając pewne minimum godzinowe. Z materiału zostałbym rozliczony na kolokwiach i egzaminach, króre wedle anarchistycznej wizji również przebiegają inaczej - więcej wymagają od pojedyńczego studenta - wiedza jest sprawdzona przekrojowo, ale egzaminowany nie jest anonimowym zastraszonym studencikiem - jest kimś, kto chce się wykazać pewną znajomością tematu i jest traktowany po ludzku. Na CIA zresztą powinny się za jakiś czas pojawić szegółowe wijze szkolnictwa widzianego oczami anarchistów.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.