Dodaj nową odpowiedź

Nie wiem jak to wygląda w

Nie wiem jak to wygląda w Wielkiej Brytanii, nie znam ani statystyk ani zasad określających dostęp do publicznego systemu opieki medycznej. Skoro jesteś tak przejęty nadużyciami ze strony imigrantów to pewnie wszystko to wiesz i zaraz podzielisz się z nami swoją wiedzą, prawda?

A ja przedstawię ci pokrótce jak to wygląda w Hiszpanii....

Decyzje o odebraniu prawa do opieki medycznej imigrantom "bez papierów" rząd uzasadniał koniecznością oszczędności oraz rzekomymi nadużyciami ze strony imigrantów. W opinii rządu imigranci korzystają z systemu opieki zdrowotnej w sposób nadmierny, tymczasem według danych przedstawionych przez Hiszpańskie Stowarzyszenie Medycyny Rodzinnej imigranci odwiedzają lekarzy zdecydowanie rzadziej niż Hiszpanie. W 2010 roku zaledwie 12,7 procent imigrantów skorzystało co najmniej raz z pomocy medycznej podczas gdy w tym samym okresie z usług lekarzy skorzystało 57,7 procent Hiszpanów. Fałszywa jest także popularyzowana przez środowiska prawicowe opinia, że imigranci "bez papierów" korzystają z systemu opieki medycznej pomimo, że nie uczestniczą w jego finansowaniu. Opinia ta wynika z niewiedzy, według badania opinii publicznej przeprowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia w 2009 roku 60 procent mieszkańców kraju sądzi, że hiszpańska służba zdrowia finansowana (lub współfinansowana) jest ze składek na ubezpieczenie społeczne. Tymczasem od 1999 roku całkowite finansowanie systemu opieki zdrowotnej realizowane jest ze środków pochodzących z systemu podatkowego, czyli każda osoba płacąca podatki w tym finansowaniu współuczestniczy. Imigranci mieszkający w Hiszpanii także płacą podatki, nawet osoby o nieuregulowanej sytuacji prawnej płacą podatki pośrednie (VAT, akcyza) podczas każdych zakupów.

Skutki? media informowały o śmierci kilku imigrantów, którym odmówiono nawet podstawowej opieki medycznej.... :(

Odbieranie czy choćby ograniczanie prawa do opieki medycznej powinno być rozpatrywane w kategoriach zbrodni przeciwko ludzkości.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.