Dodaj nową odpowiedź

dzisiaj

Na zaproszenie Fundacji im. F. Eberta oraz Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a w stolicy Dolnego Śląska będzie gościł profesor Zygmunt Bauman - wybitny socjolog, filozof, eseista.

Wizyta profesora Baumana wiąże się ze 150. rocznicą powstania niemieckiej socjaldemokracji, której założycielem był wrocławianin Ferdynand Lassalle.

22 czerwca br. o godz. 15:30 w Auli im. Unii Europejskiej Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Uniwersyteckiej 7-10 odbędzie się otwarte spotkanie z prof. Baumanem.

Tytuł debaty organizowanej przez Zakład Filozofii Społecznej i Politycznej UWr., Fundację im. Eberta oraz OMS im. Lassalle'a brzmi: "Dylematy socjaldemokracji: od Lassalle'a do płynnej nowoczesności", a poprowadzi ją Piotr Buras - dyrektor Warszawskiego Biura Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych (ECFR).

Ze względów organizacyjnych prosimy o przybycie do Auli o godz. 15:15.

Debata będzie transmitowana na żywo w internecie (w języku polskim i niemieckim):
www.feswar.org.pl
www.lassalle.org.pl

Po debacie zapraszamy do Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Ratuszu na wrocławskim Rynku, gdzie o godz. 18:00 zostanie uroczyście otwarta wystawa "Zaczęło się od Lassalle'a. Socjaldemokracja w Polsce i Niemczech".

Zapraszamy!

http://www.lewica.pl/index.php?s=advert#3492

Podpalają mieszkania cudzoziemców, napadają na skłoty, sieją nacjonalistyczną agresję na uniwersytetach, usiłując zastraszyć swoich politycznych przeciwników.
Z każdą kolejną, medialną akcją faszyści wkomponowują się w polityczny krajobraz, zmieniając go własnymi działaniami oraz przyzwyczajając społeczeństwo do własnej obecności. Z każdą ich kolejną akcją na której nie ma nas, anarchistów, społeczeństwo umacnia się w przekonaniu, że nie istniejemy. Z każdą ich kolejną akcją, my tracimy, a oni zyskują: rozgłos i zainteresowanie. Nie „odetnie się tlenu” faszystom broniąc praw lokatorów i protestując przeciwko podwyżkom cen biletów, bo faszyści w tym samym czasie doskonale się czują i rozwijają na tych płaszczyznach, gdzie nas nie ma. Jedynym sposobem by się im przeciwstawić, jest pojawianie się tam gdzie oni, w miejscach gdzie planują bezkarnie popularyzować własną agresję i retorykę.
Jako Grecja W Ogniu działamy w innej części kraju. Tym plakatem chcemy jednak rzucić iskrę zachęcającą wrocławskie środowisko do lokalnej mobilizacji przeciw planowanej napaści na wykład krytycznego myśliciela Zygmunta Baumana. Podaj dalej!

http://grecjawogniu.info/?p=15566

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.