Dodaj nową odpowiedź

Twierdziłem i nadal

Twierdziłem i nadal twierdzę, że sukces przedsiębiorstwa nie leży w dotacji, a w pomyśle na jego prowadzenie. Dotacja to jedynie jeden z elementów wspomagających. Jak widać po przytoczonych przez Ciebie danych, element dalece niewystarczający. Gdzie ty tu widzisz sprzeczność...?

W twoich własnych słowach, które zacytowałem w poście, do którego się przed chwilą odniosłeś. Ale spoko, idź dalej w zaparte i kompromituj się, że nie napisałeś tego, co - jak każdy może bez trudu zweryfikować - napisałeś...

Firmy padają, a w ich miejsce powstają nowe. Wyżej opisałem, że to naturalna kolej rzeczy. Jak chcesz z tym walczyć (...)

Wskaż, gdzie twierdziłem że chcę zapobiegać każdemu upadkowi albo odszczekaj te imputacje.

Dla porządku - nie dla ciebie, bo jesteś patentowanym debilem i tak czy inaczej nie zrozumiesz - tłumaczę. Skupiłem się z jednej strony na przyczynach padania firm innych niż tylko gorsza jakość produkowanych dóbr/oferowanych usług (do których prawie w ogóle się nie odniosłeś), a z drugiej strony nakreśliłem negatywne efekty ww. w postaci np. zmniejszenia się siły nabywczej eks-pracowników tych firm i w efekcie mniejszego popytu wewnętrznego (do czego w ogóle się nie odniosłeś). Ponownie, nie po to żeby postulować ratowanie każdej upadającej niezależnie od przyczyn firmy, tylko żeby wskazać, że to "cudowne narzędzie", jakim jest w kapitalizmie konkurencja, na dłuższą metę - wraz z kurczeniem się ilości podmiotów na rynku i oligopolizacją gospodarki - cementuje podział na klasy kapitalistów i pracowników najemnych. Tworząc dla tych ostatnich "szklany sufit", utrudniający i/lub uniemożliwiający awans klasowy i w takim układzie ani "genialny pomysł", ani wymienione przez ciebie dotacje nie są jakimkolwiek gwarantem tego awansu. Koniec, kropka.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.