Dodaj nową odpowiedź

Sejm nie zgodził się na ubój rytualny w Polsce

Ekologia/Prawa zwierząt

 Ubój rytualny Większość posłów odrzuciła we wczorajszym głosowaniu rządową poprawkę przywracającą możliwości uboju rytualnego w Polsce. Ten barbarzyński obyczaj sprowadza się do poderżnięcia gardła zwierzęciu bez wcześniejszego jego ogłuszenia i pozwolenie na wykrwawienie się w straszliwych męczarniach.
Minister rolnictwa Kalemba przekonywał od wielu miesięcy, że zakaz ten doprowadza do utraty setek miejsc pracy i przyniesie wielomilionowe straty. Tymczasem, gdy od stycznia po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że ten rodzaj uboju jest niezgodny z polskim prawem, nie spadła ilość zatrudnienia w rzeźniach , a całościowy export mięsa w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku jeszcze się zwiększył. Rząd próbował ratować jeszcze twarz, tłumacząc się troską o mniejszości religijne w Polsce. Tymczasem mieszkający w Polsce Żydzi i Muzułmanie tylko w minimalnym procencie spożywają mięso z rytualnego uboju. Nie jest tajemnicą, że posłowie PSL są właścicielami rzeźni stosujących taki ubój i eksportują mięso do krajów arabskich i Izraela. To oni wymuszali na koalicjancie z PO przygotowanie zmian w ustawie.
Mimo nie wprowadzania dyscypliny w klubie PO i możliwości głosowania „z własnym sumieniem” zdecydowana jej większość razem z Joanną Muchą (byłą przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt) głosowała za ubojem rytualnym. Gdy w grę wchodzą pieniądze, wszelka moralność schodzi na drugi plan.
Zwolennicy uboju rytualnego, którzy czerpią z tego procederu zyski, nie zapowiadają jednak złożenia broni i już teraz podejmują dalszą walkę min. zaskarżając decyzję do Trybunału Konstytucyjnego jako zamach na wolność wyznania w Polsce.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.