Dodaj nową odpowiedź

Firma ochroniarska Impuls nie płaci i upokarza pracowników

Kraj | Prawa pracownika

Firma ochroniarska Impuls notorycznie zalega swoim pracownikom z wypłatą wynagrodzeń. W niektórych przypadkach zaległości sięgają nawet kilku miesięcy. Niektórzy pracownicy, którzy nie otrzymali zaległej wypłaty, dowiedzieli się, że firma w ogóle nie zamierza wypłacić wynagrodzenia.

Firma zatrudnia głównie niewykwalifikowanych pracowników po 45 roku życia, mających niewielką siłę przetargową na rynku pracy. Według relacji zatrudnionych pensje wypłacane są niemal zawsze ze sporym opóźnieniem. Skandaliczna jest również forma przekazywania należności. Właściciel życzy sobie, by pracownicy stawiali się osobiście w siedzibie firmy we wtorki i czwartki. Prowadzone są upokarzające rankingi, określające pierwszeństwo do otrzymania pieniędzy. Normą jest, że większość osób przybyłych po odbiór wypłaty odprawiana jest z kwitkiem. Przedsiębiorca tłumaczy opóźnienia "chwilowym brakiem płynności finansowej". Z opinii zamieszczanych na forach internetowych wynika jednak, że taka sytuacja trwa już od kilku lat. Osoby oszukiwane przez przedsiębiorce- złodzieja znajdują się często w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej.

Pracownicy firmy zwrócili się z prośbą o pomoc do Związku Syndykalistów Polski. Warszawska sekcja ZSP planuje przeprowadzenie akcji informującej o bandyckich działaniach właściciela firmy Impuls oraz deklaruje pełne wsparcie dla wszelkich działań mających na celu przekonania przedsiębiorcy do niezwłocznej wypłaty zaległych wynagrodzeń.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.