Dodaj nową odpowiedź

Gorąco w Atenach podczas ESF

Świat | Protesty

Dzisiaj odbyła się stutysięczna demonstracja w centrum Aten. W mieście tym od 4 maja odbywa się wiele imprez związanych z Europejskim Forum Społecznym i organizowanym przez anarchistów równoległym Forum Wolnościowym, Anarchistycznym i Antyautorytarnym.

Demonstranci opowiadając się za pokojem i wolnością, pragnęli wyrazić sprzeciw w stosunku do nędzy, bezrobocia, głodu, represji państwowych, wojen i kapitalizmu. W demonstracji brało udział wiele organizacji społecznych, w tym związki zawodowe. [Foto]

Kolorowy marsz, który rozpoczął się na Pedio tou Areos, rozciągał się na kilometr. Demonstranci "odwiedzili" budynki ambasady amerykańskiej i brytyjskiej, Muzeum Wojny, Komendę Główną Policji, urzędy Unii Europejskiej, aby zakończyć demonstrację przed parlamentem, gdzie rozpoczęło się zaimprowizowane street party.

Podczas demonstracji doszło także do walk z policją. W stronę "stróżów nieporządku" poleciały koktaje mołotowa, na co tamci odpowiedzieli gazem łzawiącym. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, 30 osób zatrzymano, 13 aresztowano. Odbędą się wkrótce demonstracje solidarnościowe w celu doprowadzenia do ich uwolnienia.

[Źródło: Indymedia Athens]

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.