Dodaj nową odpowiedź

Krym: II Międzynarodowy Młodzieżowy Obóz Lewych Sił

Świat | Gospodarka | Kultura | Prawa pracownika

Krym: II Międzynarodowy Młodzieżowy Obóz Lewych Sił (II Международный молодежный лагерь левых сил)

W dniach 21 - 27 lipca na Krymie, w pobliżu miasta Sudak trwał międzynarodowy obóz młodzieżowy lewych sił « Zbudujemy razem sprawiedliwy świat ». W obozie wzięło udział około 90 osób- przedstawiciele młodzieżówek partyjnych, obrońcy praw człowieka, działacze związkowi i wiele innych. Obóz był otwarty dla wszystkich lewicowych działaczy. Mimo iż wydarzenie to było organizowane przez ludzi związanych z ukraińską socjaldemokracją, wzięła w nim udział masa różnych ludzi o różnorakich poglądach politycznych – m.in. socjaliści, anarchosyndykaliści, anarchokomuniści, marksiści... Obóz miał za zadanie wymianę poglądów, zacieśnianie współpracy na lewicy, ułatwienie nawiązania nowych kontaktów. Bardzo cieszy fakt iż mimo tego iż środowisko lewicowe jest tak podzielone to nadal powstają inicjatywy które mają za zadanie podkreślać to co łączy a nie to co dzieli.

Aktywiści lewicowych ruchów z Mołdawii, Polski, Rosji i Ukrainy uczyli się pracować w drużynie: opracowywać strategie swoich działań i razem pokonywać trudności. Na obozie odbywały się wykłady tematyczne: mówiono o prowadzeniu efektywnych konferencji prasowych, o metodach przyciągania prasy na swoje akcje, o prowadzeniu dialogu ze środkami masowego przekazu, o Marksie, o roli lewicy we współczesnym świecie. Obóz pokazał że wspólne dyskusje (mimo ogromnych różnic) bez skakania sobie do gardeł są możliwe. Że można skupiać się na ważnych rzeczach które łączą wszystkich ludzi lewicy.

Oprócz wykładów tematycznych, wspólnych dyskusji na temat tego kto ma rację itd., odbywały się wspólne treningi sportowe , zabawy taktyczne, wspólne chodzenie po górach, wyprawy do okolicznych dyskotek, kąpiele w Morzu Czarnym.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.