Dodaj nową odpowiedź

Poznań: Sąd uniewinnił czyścicieli kamienic

Kraj | Lokatorzy

Czyściciele kamienic w Poznaniu zostali uniewinnieni. Sąd uniewinnił ich od zarzutu przecięcia rury z wodą w budynku przy Stolarskiej 2. Ich działanie miało być elementem nękania lokatorów tego budynku. Policja, która wnioskowała o ukaranie obu czyścicieli za przecięcie rury, jak wynika z naszych informacji, nawet nie odwołała się od wyroku.

Czyściciele kamienic w Poznaniu zostali uniewinnieni w pierwszej instancji ich 4 lipca tego roku. Wyrok uprawomocnił się już po 8 dniach, co oznacza, że nie było rozprawy apelacyjnej. Piotr Ś., jeden z czyścicieli, triumfuje i twierdzi, że policja, która oskarżyła go o inne wykroczenia i przestępstwa, poniesie kolejne porażki. – Wcześniej sąd uznał na moją korzyść, że jedno z zatrzymań przez policję było bezzasadne.

Jestem przekonany, że kolejne sprawy przeciwko mnie zakończą się pozytywnie. Na końcu pozwę policję o odszkodowanie za naruszenie moich dóbr – zapowiada Piotr Ś, jeden z czyścicieli kamienic w Poznaniu. Poznańska policja odpowiada, że nie zamierza wchodzić w polemikę z Piotrem Ś.

– Sąd podjął teraz taką, a nie inną decyzję. Z zasady nie komentujemy jego wyroków – mówi Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego KWP.

Nie odpowiedziała nam, dlaczego policja nie odwołała się od wyroku korzystnego dla czyścicieli kamienic w Poznaniu. Komisariat Poznań Targi, który zajmował się tym wykroczeniem, na razie nie przekazał jej informacji na ten temat.

W poznańskim sądzie wciąż trwa proces czyścicieli za nękanie lokatorów. Sprawa ruszyła stosunkowo niedawno i jeszcze potrwa, bo do przesłuchania jest wielu świadków.

(Głos Wielkopolski)

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.