Dodaj nową odpowiedź

nikt nie wie, jakie poglądy

nikt nie wie, jakie poglądy mają Polacy bo np w sondażach z jednej strony wychodzi że 17% określa się jako prawicowcy ale tylko 4% jako konserwatyści więc to czeski film. Ale to w ogóle nie dotyczy skrajnej prawicy tu poparcie jest śladowe

do tego poglądy w sprawach kościoła, rodziny czy aborcji sa raczej liberalne niż konserwatywne

Z badania wynika, że 49 proc. badanych zgadza się ze stwierdzeniem, że Kościół wywiera w Polsce zbyt duży wpływ na politykę, a ponad jedna trzecia sądzi, że ten wpływ jest taki, jaki być powinien. Większego wpływu Kościoła na politykę chciałaby z kolei jedynie 5 proc. badanych.

Zdecydowana większość (70 proc.) badanych przez Polek i Polaków jest też przeciwna wypowiadaniu się przez Kościół i księży katolickich w bieżących sprawach politycznych.

Opinia publiczna pozostaje natomiast podzielona co do ogólnej oceny obecnie obowiązującej ustawy, regulującej dopuszczalność aborcji w Polsce. Zbliżone grupy respondentów opowiadają się za utrzymaniem obecnego stanu prawnego (38 proc.) oraz liberalizacją obecnie obowiązującej ustawy (36 proc.). Stosunkowo niewielkie jest natomiast poparcie dla zaostrzenia prawa antyaborcyjnego - takie rozwiązanie popiera 12 proc. badanych Polek i Polaków.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sondaz-polacy-przeciwni-polityk...

jak widać akurat w kwestii kościoła poglądy Polaków są raczej antyklerykalne w odróżnieniu od poglądów 90% polityków i 12% społeczeństwa, którzy popierają kler. Dyktatura mniejszości?

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.