Dodaj nową odpowiedź

Reakcja, burżuje,

Reakcja, burżuje, kapitaliści, i cała reszta terminów- w chwili swego powstania już były sztuczne. Dziś są nieprawdopodobnie archaiczne. W centrum cywilizacji zachodniej to wręcz absurd. To nazewnictwo jest puste, odnosi się do dawno minionych lat.Nie dziwota, że na całym świecie jest taki zwrot na prawo
na świecie to raczej jest zwrot na lewo w ostatnich latach

czymś akceptowalnym stał się nacjonalizm i ksenofobia w krajach europejskich.
i to jest fakt. W przypadku Ukrainy czy Polski widac dokładnie jak to się dzieje i przez kogo nacjonalizm i ksenofobia są akceptowane. Przez partie mainstreamu głównie prawicowe ale zdarza się nawet przez centrolewicowe. Na Ukrainie centroprawica legitymizuje skrajną prawicę, przekonując ludzi że to wiarygodne środowiska. Podobnie robią PIS i PO w Polsce. Tak samo było w Grecji z nazistowskim Złotym Świtem, reklamowanym jako partner koalicyjny przez partię rządzącą. Jeszcze niedawno nazistowskie świry a teraz powazni politycy - tak ich przedstawia mainstream.

Wiadomo też czemu to robi i to ma ścisły związek własnie z kapitalizmem. Cała ta "nowa skrajna prawica" jest bardziej antyimigrancka niż powiedzmy antysemicka jak stara skrajna prawica. Dlatego jest reklamowana przez nieskrajną prawicę.
Kapitał nie chce żeby ludzie mogli swobodnie się poruszać po świecie, mają siedzieć w biednych krajach i zapierdalać za dolara dziennie pacując dla zachodnich korporacji. Teraz już wiesz czemu w zachodnich krajach legitymizuje się antyimigrancką skrajną prawice.

Należy się oprzeć na współpracy we wspólnym interesie, technologii i obiektywnej nauce.
a to popieram jak najbardziej. Niestety nie w tym systemie. W kapitalizmie nie ma czegoś takiego jak "wspólny interes" ludzi, no chyba ze masz na myśli "wspólny interes pracowników" i "wspólny interes kapitału" - ale one są rozbieżne.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.