Dodaj nową odpowiedź

"ma to wspólnego że jest

"ma to wspólnego że jest oparty na naukach społecznych, posługuje się nimi, a każdy anarchista jest socjalistą" - a tak, tak, nihilizm, indywidualizm i @kapitalizm w szczególności. Rzecznicy co najmniej zredukowania ilości homo sapiens sapiens również.

"Głosisz tezy liberalno-konserwatywnego półświatka więc cie do niego zaliczyłem" - szczególnie biologia i kogniwistyka są liberalno-konserwatywne. A już astrofizyka i cybernetyka, to do entej potęgi. Gdzie ty masz cokolwiek w duchu konserwatywnego, albo liberalnego w tym co napisałem, to naprawdę nie wiem.

Korea, Chiny, "tygrysy azjatyckie" to też Japonia? Nie wiedziałem. Japonia zaczęła się radykalnie i szybko zmieniać w 19 wieku, a nie po II WŚ. Restauracja Meiji, ścinanie koków samurajom, paradoks Kano, Tom Cruise waleczny jak zawsze - mówi Ci to coś?

Gdzie Ty widzisz uproszczenia i bzdury? W stwierdzeniu, że oprócz Marksa są inni filozofowie? Naprawdę wg Ciebie wszyscy - oczywiście, jeśli przyznasz że byli jeszcze inni prócz tego Marksa - zajmowali się stosunkami społecznymi, czy środkami produkcji, własnością itp? Nie ma ciekawszych rzeczy do rozpatrywań?

Nie da się rozmawiać z ludźmi, którzy wszystko widzą przez pryzmat stosunków pracy i finansów. Jedno jest pewne - kapitalizm istnieje, ale nic z nim się nie uda zrobić, bo wy jesteście jego lustrzanym odbiciem.

:)

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.