Dodaj nową odpowiedź

a tak, tak, nihilizm,

a tak, tak, nihilizm, indywidualizm i @kapitalizm w szczególności.
nihilizm nie jest anarchizmem, znowu wychodzi twoje nieuctwo :)
Anarchoindywidualizm opiera się, przynajmniej w swojej mutualistycznej wersji. reszta to jakiś marignes i to o wiele mniejszy niż w przypadku innych poglądów.
z tym @kapitalizmem to miał być żart?

Restauracja Meiji, ścinanie koków samurajom, paradoks Kano, Tom Cruise waleczny jak zawsze - mówi Ci to coś?
mówi mi, ale tobie nie bardzo :) Restauracja Meji jak sama nazwa wskazuje była restauracją systemu sprzed kilkuset lat. trudno sobie wyobrazić wiekszy konserwatyzm. Przywrócono monarchię absolutną, władze cesarza. W ogóle nie wiesz o czym mówisz. Kontrrewolucja to nie zmiany ;)

szczególnie biologia i kogniwistyka są liberalno-konserwatywne. A już astrofizyka i cybernetyka, to do entej potęgi. Gdzie ty masz cokolwiek w duchu konserwatywnego, albo liberalnego w tym co napisałem, to naprawdę nie wiem.
no jak naprawde nie wiem co ma wspólnego twoja niewiedza w temacie ekonomii czy historoi z biologią i kognitywistyką. Nie było na ten tamat ani słowa za to dużo liberalnych mitów o "końcu klasy robotniczej" itd. Twoje poglady na naturę ludzką sa konserwatywno-liberalne

Gdzie Ty widzisz uproszczenia i bzdury? W stwierdzeniu, że oprócz Marksa są inni filozofowie? Naprawdę wg Ciebie wszyscy - oczywiście, jeśli przyznasz że byli jeszcze inni prócz tego Marksa - zajmowali się stosunkami społecznymi, czy środkami produkcji, własnością itp? Nie ma ciekawszych rzeczy do rozpatrywań?
W sprowadzaniu socjalizmu do Marksa a poglądów Marksa do tez o proletariacie fabrycznym np wtedy gdy twierdisz że skoro fabryczny proletariat zanika to zanika klasa robotnicza.
Ależ byli i są inni ekonomiści filozofowie socjologowie, własnie na to zwracam ci uwagę.
kapitalistyczne stosunki społeczne, środki produkcji i własnośc to podstawa obecnego systemu ekonomicznego, więc nie ma ciekawszych rzeczy do rozpatrywnia jeśli chodzi o dyskusje o obecnym systemie :)

Jedno jest pewne - kapitalizm istnieje
o brawo, w końcu zauważyłeś a razem z kapitalizmem podzial klasowy itd.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.