Dodaj nową odpowiedź

:)Gratuluję czujności,

:)

Gratuluję czujności, towarzyszu. Kapitalistyczne myślenie wykryłeś bezbłędnie. Tylko, to że jest nieobce wielu anarchistom, to nie powinno Cię dziwić - nie każdy anarchista jest bowiem antykapitalistą.

W którym kręgu kulturowym? Wielkomiejskich hipsterów? Samotnych kobiet po 30 z małych miasteczek? Niebieskich kołnieżyków? Singli podróżujących po świecie? Itd, chyba powinieneś doszlusować do XXI wieku. Nawet moja dalsza rodzina, ta starsza jej część robi wypady na pizze czy do keefce, a młodsi to kebab po robocie i na piwo z kolegami.

Prawdą jest to co piszesz, o nowoczesnych środkach produkcji, generujących bezrobocie, i imporcie z III świata, tylko że raz to tego naturalnego naszego kręgu kulturowego kompletnie nie obchodzi, a dwa - bezrobocie nie jest katastrofą, tylko naturalnym właśnie stanem, który będzie się pogłębiać. i na pewno nie jest rozwiązaniem likwidowanie owego bezrobocia, bo to nic nie da w szerszej perspektywie.

Zabawnie też stawiasz "krąg kulturowy" z "naturalnością".

Nie wiem, czy co setny. Ale ja np. jestem nawet rzec by można takim dziwadłem. Oprócz osób, które mają hopla na punkcie raw food, zdrowego żywienia, czy diety treningowej, mało kto zawraca sobie głowę robieniem posiłków.

No tak, to jest nieosiągalne. Ludzie musieliby być świadomi, a oni tego nie chcą. Nie chcą prawdy, do takiego obrazu świata należy ich albo zmusić siłą, albo zmanipulować. Znasz jakiś normalnych ludzi spoza kręgu kulturowego tego a w kółeczku? No to jak coś nie jest modne, np. organic cotton, to przecież mają to w dupie. Coraz większy procent społeczeństwa wie jak wygląda wytwarzanie ich dóbr w krajach III świata, czy w Chinach, i co niby. Żadnej reakcji.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.