Dodaj nową odpowiedź

Jedna siła polityczna,

Jedna siła polityczna, liczna i uzbrojona, decyduje za całą Samoobronę, a dowództwo Samoobrony jest niekompetentne i słabe, ulegając w takich konfliktach. Dziś naziole zdecydowali o być albo nie być zarejestrowania między innymi anarchistycznej sotni jako jednostki Samoobrony, jutro zadecydują kogo wsadzić do więzienia, a kogo na tron. Czy to nie jest to, przeciwko czemu właśnie walczy Majdan? Czy to nie przeciwko takim metodom narzucania ludziom swej woli ludzie idą na ryzyko?

Denys: Musicie rozróżnić dwa Euromajdany. Pierwszy, który miał miejsce 21 listopada był protestem ludzi wywodzących się z klasy średniej, którzy w większości chcieli podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Aczkolwiek teraz (dwa miesiące później), większość ludzi na ulicach koncentruje się na bardziej praktycznych kwestiach jak brutalność policji, która miała miejsce nocą 1 grudnia, generalnie nie są zadowoleni z rządu i prezydenta. Tak więc integracja europejska była przyczyną protestów, ale dziś jest sprawą drugorzędną.
(...)
Jeśli chodzi o kwestie socjalne, to prawa pracownicze nie są częścią tego co się dzieje. Klasa pracująca, jako klasa nie bierze udziału w tych wydarzeniach. Pracownicy biorą w tym udział, ale nie są zorganizowani, nie partycypują więc jako tako. I mają ku temu powód, obie strony koncentrują się na kwestiach kulturowych, politycznych, które nie dotyczą potrzeb przeciętnego pracownika.

https://cia.media.pl/ukrainski_anarchista_demaskuje_mit_euromajdanu

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.