Dodaj nową odpowiedź

Anarchizm ukraiński

Czy można się dziwić?
Anarchiści chcą zlikwidować państwo i wprowadzić ustrój "wolnościowy", obecnie często pod ich szyldem działają zwykli komuniści.
Naród ukraiński znajduje się w takim położeniu w jakim jest, także dlatego że nie udało mu się państwa ukraińskiego stworzyć wtedy , kiedy próbował (1917-1921 i 1938 -1945, data 1938 to próba na Rusi Karpackiej).
Trudno się dziwić że ci , co chcieliby naprawdę niepodległe państwo posiadać do anarchistów podchodzą tak właśnie. O to przecież walczy większość Majdanu nie o kolejną utopię socjalną. Jedną już w XX w. mieli co zakończyło się milionami ofiar i zacofaniem odczuwalnym do dzisiaj. Nie dziwię się, że trochę się denerwują, gdy im ktoś proponuje kolejną.

To że ktoś Machno docenia za coś tam - np. za dzielną walkę z bolszewikami, to jeszcze nie znaczy że jest anarchistą. (Ja też go za to doceniam).

A tak na marginesie - lider "Swobody" to "Tiahnybok" odmienia się "Tiahnyboka". Język ukraiński naprawdę się różni od rosyjskiego, także fonetyką, weźcie kogoś kto Wam to wyjaśni.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.