Dodaj nową odpowiedź

ukraińskie władze mają

ukraińskie władze mają nowego idola, takiego z wąsikiem czesanego w ząbek

Niestety, na Zachodzie Ukrainy rządzą ukraińscy nacjonaliści. A jak tamtejsi Polacy mają się nie bać się, skoro od 3 marca br., już oficjalnie, władze miejskie Łucka - jak donosi portal zik,ua - postanowiły zawiesić na ratuszu flagę UPA!

Janusz Młynarski były dziennikarz „Gazety Wyborczej” zwraca uwagę, że , „(…) jak grzyby po deszczu rosną na Zachodzie Ukrainy pomniki Stepana Bandery, mnożą się tablice pamiątkowe ku czci arcy-kata Polaków i Żydów - Romana Szuchewycza (szczytem bezczelności, było umieszczenie, takiej tablicy na polskiej szkole we Lwowie, ale polskie władze nie zareagowały). Jednocześnie po całym kraju rozlewa się banderowska propaganda – telewizja wyświetla filmy, przedstawiająca Polaków, jako pospolitych bandytów i tchórzliwych do tego”.
Przypomnijmy młodym Czytelnikom, że Roman Szuchewycz, jako główny dowódca UPA ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za zaakceptowanie rzezi wołyńskiej jako taktyki UPA przeciwko Polakom i przeprowadzenie ludobójczej czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej na polskiej ludności cywilnej, których ofiarą padło co najmniej 100 tys. osób.

Bali się uczcić pomordowanych na Ukrainie

Nic dziwnego, że, jak podał portal Pch24.pl , w minioną niedzielę ,02.03.2014r., to w Polsce, a nie na Ukrainie, jak było zwyczaju, upamiętniono zagładę 28 lutego 1944 roku wsi Huta Pieniacka. Jej mieszkańców i wszelkie ślady polskości eksterminowali żołnierze SS Galizien wraz z okolicznym odziałem UPA. Z 1000 mieszkańców ocalało zaledwie 160.
Nie udało się w tym roku - jak podaje portal - w związku z eskalacją konfliktu na Ukrainie - zorganizować obchodów na miejscu tragedii. Tyle tylko, że to nie Krym, nawet nie Charków, gdzie trwa wojna, a Zachód Ukrainy rządzony niepodzielnie przez nową, demokratyczną władzę.

Dlaczego zatem bano się organizować uroczystości?
Bano się, bo nowe władze Ukrainy nominowały na stanowisko Przewodniczącego Administracji Państwowej we Lwowie osławioną Iryne Sech z nazistowskiej „Svobody”. Ta działaczka wsławiła się tym, że rok rocznie urządzała awantury w czasie obchodów w Hucie Pieniackiej. Zakłóca modły, urządza burdy.

http://www.suwalki24.pl/mobile/article/1,ukraina-zachodnia-ludzie-boja-s...

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.