Dodaj nową odpowiedź

REWELACJE

Ukraina: Na Majdanie strzelali ludzie Saakaszwilego?

Agencja Gruzinform cytuje wypowiedź gruzińskiego generała Tristana Citełaszwilego, który ogłosił, że na Majdanie strzelali byli podkomendni eks-prezydenta Gruzji Michaela Saakaszwilego.

Według gen. Citełaszwili w Kijowie operowało czterech gruzińskich snajperów. Znaleźli się tam na zlecenie partii Saakaszwilego Zjednoczony Ruch Narodowy, której przedstawiciele wiele razy występowali na Majdanie.

Znam nazwiska tych czterech ludzi, którzy operowali tam w roli snajperów, ale ze względu na dobro śledztwa nie mogę ich podać. Мateriały śledztwa w ciągu dwóch tygodni zostaną skierowane do prokuratury. Powiem tylko, że ci ludzie to byli funkcjonariusze kontrolowanej przez Saakaszwilego struktury siłowej. Poprzednia władza przygotowywała ich właśnie dla takich zadań. Tą grupą w Kijowie kierowali Giwi Targamadze i Gia Baramidzie - oświadczył gen. Citełaszwili.

Według niektórych ustaleń ci sami snajperzy strzelali podczas lutowych walk w Kijowie zarówno do bojówkarzy Majdanu, jak i do milicjantów Bierkutu. Tymczasowy rząd Arsenija Jaceniuka oskarża o otwarcie ognia ukraińską milicję.

lewica.pl/?id=29351&tytul=Ukraina:-Na-Majdanie-strzelali-ludzie-Saakaszwilego?

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.