Dodaj nową odpowiedź

Czy robotnicy rosyjscy w

Czy robotnicy rosyjscy w 1917 r. też popierali Niemców?

Nie wiem, czy ja się wyrażam w sposób niejasny? Gdyby podczas II wojny światowej robotnicy po obu stronach odmówili strzelania do swoich klasowych braci i zamiast tego zwrócili broń przeciwko "swoim" kapitalistom i rządom, to raczej na pewno nie byłoby to na korzyść Hitlera! To samo tyczy się wszystkich wojen począwszy od i włącznie z 1914 rokiem.

I chociaż to nie jest konflikt zbrojny, to chodzi o to samo- żeby proletariusze jak Ukraina długa i szeroka jednoczyli się i zaczęli walczyć o interesy własne, a nie swoich szefów. I to jest jedyne realistyczne wyjście.


Mozna by oczywiście brać uwagę poważnie teksty o rosyjskim imperializmie gdyby sprawa dotyczyła np Quebecu w Kanadzie który ogłosił by swoją niezależność i chęć przystąpienia do Rosji.

Putin z tą Ukrainą od początku odgrywa się za upokorzenie jakiego doznał ze strony USA m.in. podczas "pomarańczowej rewolucji". Chce bronić swojego imperium. Rosja jest dalej żywo zainteresowana wydarzeniami na Ukrainie, tamci ludzie ze wschodniej Ukrainy widocznie ubiegają się o protekcję Putina. Jak to nie jest imperialna rywalizacja to nie wiem co to jest. Ale przy Majdanie jakoś już się lewicowcy nie bawią w taką sofisterię...

A Polska też nie musiała zostawać 51. stanem żeby wpaść w ręce imperializmu amerykańskiego.

PS.
Jednak walczyć z Niemcami nie oznaczyło kochać Stalina czy choćby komunizm

"Kochanie" komunizmu wyklucza się z "kochaniem" Stalina.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.