Dodaj nową odpowiedź

WYPADACIE Z GRY

Na analogiach historycznych łatwo się można pośliznąć. Nikt nie zaprasza anarchistów do władz Donieckiej Republiki Ludowej, czy innych efemerycznych tworów, podobnie jak posttrockistów, czy w ogóle skrajnej lewicy. Zresztą Piotr Kropotkin i rosyjscy anarchiści z takich propozycji bolszewików swego czasu zwyczajnie nie skorzystali. Hiszpańscy anarchiści poszli o wiele dalej - weszli do rządu burżuazyjno-demokratycznego i przejechali się na tym, jak należy.

W przypadku "Rosyjskiej Wiosny" nie chodzi o wejście do rządu - tylko o opowiedzenie się po stronie zrewoltowanego Donbasu, w dalszej kolejności ewentualnie o udział w powstaniu ludowym, co zależy od kondycji. Nie nie narzucamy wam własnych haseł. Każda orientacja polityczna decyduje z czym przychodzi do zrewoltowanej ludności i co ma jej do zaoferowania. Może sprawdzić się działaniu i dajmy na to rozszerzyć swoje wpływy. Czy nie o to chodzi?

W każdym ludowym powstaniu czy rewolucji toczy się walka o wpływy. W tym również (mogę służyć przykładami).

Na Ukrainie - także tej południowo-wschodniej czy rosyjskojęzycznej - skrajna lewica dowolnego koloru nie jest faworytem. A gdzie jest? Prawda jest taka, że walkowerem nie oddaje się ani meczów, ani tym bardziej ludowego powstania, nie mówiąc już o rewolucji.

Inaczej - wypadacie z gry, by nie rzec, że gracie po przeciwnej stronie barykady.
Na Euromajdanie anarchistów przecież nie brakło. Czy aby niektórzy z nich Antymajdan nie uznali za kontrrewolucję? To retoryczne pytanie. Wiemy dobrze, o kogo chodzi.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.