Dodaj nową odpowiedź

Jesteś naprawdę naiwnym

Jesteś naprawdę naiwnym człowiekiem. Imperializm amerykański zostanie pokonany, ale za to zostanie wzmocniony imperializm rosyjski. I co wtedy? Co miało by z tego dobrego wyjść, skoro w tej twojej oportunistycznej wizji nie ma żadnego miejsca na autonomię klasową, tylko przykucie proletariatu do jednego lub drugiego państwa?

To tak jakby dresy z twojego osiedla chciałyby od ciebie haracz, wybłagałbyś pomoc od ekipy z innego, oni by ich sprali a potem nagle zdziwiłbyś się że oni teraz chcą pieniędzy "za ochronę".

PS.
"Podobnie było w czasie I wojny, gdy najpierw przyszły klęski na froncie, a dopiero potem rewolucje."
Przypominam, że w czasie tej wojny żaden żołnierz Ententy nie postawił stopy na terytorium Niemiec. Jeszcze w marcu 1918 r. Niemcy były w stanie dokonać ofensywy na froncie zachodnim i obie strony upierały się przy "wojnie aż do zwycięstwa" nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi. Ta wojna mogła być zakończona tylko zupełną porażką i anihilacją którejś ze stron (co się dokonało w II). Dopiero po rewolucji październikowej zaczęto rozważać na poważnie rozejm. Klęski na froncie miały jedynie taki wpływ, że bezsensowne śmierci tysięcy żołnierzy w ofensywach i kontrofensywach otwierały oczy.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.