Dodaj nową odpowiedź

ROSYJSKA WIOSNA NAM SPRZYJA

Jest oczywiście pewien kłopot w dyskusji z anonimami - ich komentarze z reguły giną w czułych objęciach Anonimusów, a oni wciąż udają, że nic się nie stało. I odradzają się jak Fenix z popiołów.

Ograniczę się zatem do skomentowania powyższej wypowiedzi. Po pierwsze, przywołany przez ciebie tekst Borysa Kagarlickiego znalazł się na stronie internetowej "Kawkaskaja Polityka" 9 marca. Mamy już maj. W międzyczasie coś się wydarzyło, czego najwyraźniej nie zauważyłeś i co więcej nie zaakceptowałeś. Inaczej postąpił Borys Kagarlickij. Po prostu skorygował swoje stanowisko. Gdy pisał przywołany przez ciebie tekst Rosyjka Wiosna była dla niego pewnie pustym sloganem w propagandowej grze Moskwy. To co się dzieje obecnie w Donbasie nazywa powstanie ludowym lub wręcz rewolucją, jednoznacznie stojąc po jej stronie. Trudno to nie zauważyć, gdy zajrzy się na stronę rabkor.ru, której jest naczelnym i głównym komentatorem politycznym.

Pozostał wspólny mianownik - Kagarlickij wyklucza wojnę Rosji z Kijowem i interwencję zbrojną na Ukrainie. Kreml, jego zdaniem, nie okaże powstańcom istotnej pomocy. Mogą oni liczyć tylko na siebie. Ich złudzenia co do polityki Kremla legną na polu walki, jak Kramatorsk, który właśnie został zdobyty przez ukraińską Gwardię Narodową przy biernej postawie Moskwy.
Czy Moskwę zadowala aneksja Krymu i federalizacja Ukrainy?

Zważywszy na los powstańców - oby się mylił.

Tak naprawdę musimy przygotować się na każdy scenariusz i krok Putina. Co by nie zrobił - gra się nie kończy - przeciwnie dla nas dopiero zaczyna. Kiedyś wreszcie trzeba wyjść z ligi podwórkowej. Rosyjska Wiosna nam sprzyja.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.