Dodaj nową odpowiedź

no właśnie, sam jestem

no właśnie, sam jestem zdziwiony jak marksizm potrafi sie zdegenerować skoro sami marksiści jako swojego poprzednika w starożytności uważają jednego z głównych ideologów warstwy rządzącej w tamtym systemie skrajnie klasowej (wręcz kastowej) oligarchii czyli Platona.

To że powątpiewam że jesteście marksistami wynika tylko z mojej sympatii dla marksizmu, mam nadzieje że sa i tacy którzy w "historii która się składa z walk klasowych" jak to pisał Marks utożsamiają się z klasami uciskanymi a nie uciskającymi

Tak więc odpowiadając bezpośrednio na pytanie - moja nadzieja że nie cały marksizm tak się zdegenerował daje mi prawo uznawania kto jest marksistą a kto nie.

wracając do Ukrainy, czy to tłumaczy że i w tym przypadku utożsamiacie się jakimiś oligarchami z dzisiejszej klasy rządzącej? Całkiem możliwe.Jak widać po tej dyskusji "rosyjska wiosna" to bardziej wasza pięta achillesowa niż trockistów.

W kwestii PD, to nie wiem co sugerujesz, że wydarzenia na Ukrainie mają coś wspólnego z antykapitalizmem? To już chyba ustalilismy kilka komentarzy wyzej? dalszych kontrargumentów nie widzę

Jak ktoś będzie robić imprezę "Weekend wleczenia się w ogonie rosyjskich konserwatywnych liberałów" może coś będzie o DRL. Musicie chyba uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż korwinowskie kuce coś zorganizują albo zorganizować ją sami :)

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.