Dodaj nową odpowiedź

CZAS SPOJRZEĆ W OCZY GÓRNIKÓW DONBASU

Wiatraku, nikt przecież nie twierdzi, że lewica dorwała się do władzy w Doniecku i Ługańsku. Wszyscy wiemy o tym, że na to zwyczajnie jest zbyt słaba. Powstanie ludowe jest jednak w toku. Po referendum swoje rządy w tych "republikach" próbują zainstalować rosyjscy nacjonaliści. To ich projekt konstytucji prezentujecie na stronie CIA. Są na tyle mocni by go lansować. Na to by go wprowadzić są zwyczajnie za słabi. Do niedawna liczyły się jeszcze trzy inne projekty konstytucji, w tym lewicowy, omawiany na portalu Robotniczej Partii Ukrainy (marksistowsko-leninowskiej, czytaj: stalinowskiej). Przez pewien czas był on nawet faworyzowany. Żaden nie nabrał prawnej mocy, co najwyżej propagandową, ze znakiem plus lub minus, eksponowanym w waszym przypadku.

Po wznowieniu "operacji antyterrorystycznej" w Doniecku i Ługańsku wprowadzono stan wojenny. Przy okazji władze tzw. Donieckiej Republiki Ludowej ogłosiły, że w stanie wojenym w Donbasie obowiązywać będzie prawo rosyjskie.

Czy ktoś zastanawia się jak się ma prawo rosyjskie do radosnej twórczości ustawodawczej obu "ludowych republik" w sytuacji, gdy ważą się losy owych?
Gdyby Rosja zagwarantowała ich przetrwanie - owszem byłoby to nie bez znaczenia. Na razie tych gwarancji Rosja im nie udzieliła. Moskwa po raz kolejny wzywa jedynie Kijów do wstrzymania "operacji antyterorrystycznej" i prosi o interwencję OBWE.

Tymczasem W obronie obu "ludowych republik" stanęli górnicy. Siedem kopalń Donbasu już przystąpiły do bezterminowego strajku. Kolejne pewnie do niego wkrótce dołączą: http://www.vesti.ru/doc.html?id=1624638.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.