Dodaj nową odpowiedź

Ogólnie, zniewolone

Ogólnie, zniewolone społeczeństwo nigdy nie jest w stanie przeprowadzić jakichkolwiek oddolnych zmian ponieważ jest zniewolone i przywiązane do zniewolenia

Jak widzę trzeba tu przypomnieć historię, bo jest to jeden z punktów sporu miedzy państwową i wolnościowa lewicą. Otóż tego przywiązania do zniewolenia mozna się pozbyc tylko wtedy jeśli przyzwyczają się do wolności i naucza sami podejmować decyzje - dlatego anarchizm jeszcze w XIX zaczął się zajmowac różnymi tzw. alternatywnym społeczeństwem, alternatywnymi relacjami/ alternatywym stylem życia. Temu mają też słuzyć związki zawodowe anarchosyndykalistów jako "szkoła wolnosci"

Tylko że to państwowa lewica bezustannie w tym przeszkadza i twierdzi że jest to niestotne i bajdurzy o tym, że wystarczy przejąć władze w państwie, upaństwowic firmy i nagle wszyscy staną się równi i wolni oraz zapanuje szczęśliwość i dobrobyt.

Jednocześnie zawsze sie starała uzależnić ludzi od siebie jako nowych elit i tak stworzono państwowy kapitalizm z państwowym wyzyskiem.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.