Dodaj nową odpowiedź

Przede wszystkim chodzi o

Przede wszystkim chodzi o uczestniczenie w zwiazkach studenckich i wybory w tych związkach, coś ci się pomyliło.

A ich skuteczność zupełnie nie na tym polega.

Polega na budowaniu dużego ruchu mającego mocne umocowanie społeczne. To jest cała sieć róznych organizacji, grup instytucji. Oni to nazywają poder popular, dosłownie to znaczy "władza ludowa" ale zanim zaczniesz tu znowu coś krytykować, to nie chodzi o władze panstwową tylko jakby bezpośrednią władze społeczeństwa właśnie w postaci takiej sieci.

Powiedzmy sobie szczerze, El Libertario próbuje robić to samo tylko werbalnie się od tego odżegnuje. Przeciez siedzą w NGO-sach i innych takich nieanarchistycznych grupach, urządzają wspólne demonstracje a wszystko uzasadniają opozycją wobec władz Wenezueli. Czym się to rózni od social insertion uzasadnianą opozycją wobec władz Chile?

Do tego w przypadku El Libertario to nie sa lewicowe, antykapitalistyczne grupy tylko liberalne i prokapitalistyczne. Uważam że to bez sensu i jak jest do przewidzenia El Libertario to nie wychodzi. To jest ta róznica w skuteczności. Żaden oddolny ruch lewicowy nie powstaje w Wenezueli a w Chile to się udaje i jest coraz większy

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.