Dodaj nową odpowiedź

wiemy wiemy, Hitler i

wiemy wiemy, Hitler i faszyzm to lewica a ksieżyc jest zrobiony z sera. Do szkoły to ty lepiej wróć. W twoim przypadku bedzie to jakaś szkoła specjalna.

To co dzieje się obecnie w Japonii to powrót do starych nacjonalistycznych tradycji konserwatyzmu które oczywiście były powodem sojuszu z europejską skrajną prawicą w tym III Rzeszą.

Jeśli chodzi o "logiczność zbrojeń" (a następnie wojen i masowych zbrodni, zniszczeń itd.) to są one rzeczywiście logiczną konsekwencją istnienia państwa a w tym przypadku dwóch państw kapitalistycznych

Chińskie władze zbroją się "w odpowiedzi" na działania USA i ich sojuszników w tym Japonii, japońskie władze zbroją się "w odpowiedzi" na działania Chin.
A najbardziej logicznym wydarzeniem z tych wszystkich bardzo logicznych działań jest następująca później dewastacja własnego kraju.

A jakie jest drugie dno tych "logicznych działań"? Władze Chin i Japonii chca odwracać uwagę od kwestii klasowych, bo nie jest tajemnicą że walki klasowe nasilają się w Azji w ostatnich latach, a w centrum tych walk klasowych są pracownicy w Chinach.

Zwykle kapitaliści zmierzają w takiej sytuacji do podgrzewania nastrojów nacjonalistycznych i wywołania wojny więc możliwe że odgrzewanie jakiegoś starego sporu o mało istotny kawałek ziemi albo morza ma temu służyć

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.