Dodaj nową odpowiedź

Tylko w jednej sprawie masz

Tylko w jednej sprawie masz tu rację, mianowicie:

"Generalnie prawica dąży do centralnego sterowania wszystkim czym tylko można, lewica zaś do sterowania rozproszonego, lokalnego, samorządności. Tyle teorii. Uprzedzając twoje pytanie odpowiadam, tak w ZSRR dominował model prawicowy."

Bardzo dobrze, że do tzw.państwowych socjalistów w końcu dotarła ta prosta prawda że państwowy socjalizm jako ideologia po wprowadzeniu w życie zmienia się w państwowy kapitalizm i anarchiści mieli rację od początku :)

reszta tego co tu piszesz, to już większe lub mniejsze bzdury, zwłaszcza ten ostatni akapit, który nie dość że jest bzdurny to jeszce do tego sprzeczny z tym powyżej o rozproszonym sterowaniu.

Nie ma innych frakcji anarchizmu niż socjalistyczne. Właściwie to nawet nie ma konsekwentnego socjalizmu innego niż anarchistyczny, bo inne socjalizmy sa oparte na państwowej własności, a to jak słusznie zauważyłeś, to prawicowe poglądy

tak więc już prędzej wszystkie ugrupowania bez @ można sobie odpuścić jeśli chodzi o socjalizm no chyab że ktoś chce wiedzieć jakie poglądy mają hybrydy prawicowo-lewicowe :)

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.