Dodaj nową odpowiedź

Bardzo dobrze, że do

Bardzo dobrze, że do tzw.państwowych socjalistów w końcu dotarła ta prosta prawda że państwowy socjalizm jako ideologia po wprowadzeniu w życie zmienia się w państwowy kapitalizm i anarchiści mieli rację od początku

Akurat ta prawda dotarła do wszystkich socjalistów bardzo dawno temu, po prostu część z nich stwierdziła, że nie ma innej możliwości wdrożenia socjalizmu w życie i podjęli ryzyko. Gdyby wiara anarchistów w ludzkość miała potwierdzenie w rzeczywistości to państwowy socjalizm nie mógłby zmienić się w państwowy socjalizm - przecież gdyby większość społeczeństwa faktycznie miała socjalistyczne/anarchistyczne poglądy to przejęcie kontroli nie byłoby możliwe. Aby było śmieszniej można dodać, że identyczny paradoks występuje po przeciwnej stronie barykady - utopijna wiara w wolny rynek opiera się na równie naiwnym założeniu jak wiara w spontaniczny socjalizm/anarchizm.

reszta tego co tu piszesz, to już większe lub mniejsze bzdury, zwłaszcza ten ostatni akapit, który nie dość że jest bzdurny to jeszce do tego sprzeczny z tym powyżej o rozproszonym sterowaniu.

Nie musi być spójny ponieważ to są jedynie teoretyczne rozważania. Kwestia ewentualnego kompromisu pomiędzy wolnością jednostki a interesem społecznym (czy równością itp.) pozostaje otwarta. I taka pozostanie.

Nie ma innych frakcji anarchizmu niż socjalistyczne.

Czyżby? Śmiem wątpić. Już sama lektura artykułów publikowanych na łamach CIA daje dużo do myślenia.

tak więc już prędzej wszystkie ugrupowania bez @ można sobie odpuścić jeśli chodzi o socjalizm no chyab że ktoś chce wiedzieć jakie poglądy mają hybrydy prawicowo-lewicowe :)

To zależy z której strony patrzyć - czy wolność prowadzi do równości, czy może odwrotnie.

***

Logicznym posunięciem na zbrojenie sąsiada jest taka sama odpowiedź.

OK, skoro logiczne jest zbrojenie się A przeciwko B to dlaczego odmawiasz tej samej logiki zbrojeniu się B przeciwko A? To błędne koło...

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.