Dodaj nową odpowiedź

Protest na lotnisku w Łodzi – przeciwko antyzwiązkowym represjom w Aelia Polska

Prawa pracownika

4 czerwca na Łódzkim lotnisku im. Władysława Reymonta, odbyła się pikieta solidarnościowa z pracownicami i pracownikami sklepów Aelia Polska.

Była to kolejna akcja (po pikietach we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Warszawie)zorganizowana w ramach protestu przeciwko zwolnieniu Anny Kucharzyk – przewodniczącej komisji zakładowej OZZ IP w Aelia Polska.

Na Łódzkim lotnisku sklep Aelii „Schengen Shop” jest zlokalizowany w „strefie wolnocłowej”, dlatego też pikieta odbyła się przed wejściem do terminalu odlotów. Podczas akcji rozdano kilkaset ulotek – „kuponów etycznego konsumenta”. Części pasażerów nie trzeba było o niczym informować, sami podchodzili do protestujących zaczynając rozmowę od „tak, tak – ta zwolniona dziewczyna z lotniska Chopina”, wszystkich zaś zachęcano do zadawania pytań dyrekcji w sklepie lub do wysyłania maili protestacyjnych.

Pikietujący informowali przez megafon o postulatach które komisja w Aelii przedstawiła dyrekcji firmy oraz głośno domagali się przywrócenia do pracy zwolnionej działaczki związkowej. Skandowano także hasła: „Dość łamania praw pracowniczych!” oraz „Dość wyzysku w strefach wolnocłowych!”.

Przebieg pikiety rejestrowała TVP Łódź, a uczestników i uczestniczki obserwował także patrol policji (który nie przeszkadzał a akcji).

Organizatorzy deklarują, że w razie potrzeby zorganizują kolejne pikiety.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.