Dodaj nową odpowiedź

Masz jakies dziwne i

Masz jakies dziwne i absurdalne skojarzenia. Do tego bardzo luźne.

Przypominam ci po raz kolejny, ze dyskutujemy o lokalnych głosowaniach, nie o udziale we władzach centralnych, Czeka albo w kółku filatelistów 50 lat temu

Jeśli już chcesz mówić o Rosji i rewolucji, to odpowiednikiem byłby udział w radach delegatów, a nie żadnym Czeka. Udział w radach też chcesz krytykować?

Co to za pseudoargument, ktoś tam wstąpił do Czeka więc udział w wyborach lokalnych jest bez sensu. W ten sposób można "udowodnić" wszystko, łącznie z tym, żeby nie zakładać związków zawodowych albo nie mieszkać na skłotach.

Wiesz czemu nie należy zakładać związków zawodowych i próbować zrobić coś więcej niż reformistyczne związki? Bo w Rosji byli anarchiści-czekiści którzy nic nie zrobili lol

Nie słyszałem o jakiejś specjalnej krytyce udziału hiszpańskich anarchistów w tych gminach, więc nic tu nie zostało "póżniej uznane za błędne". Nikt nie robił z tego wielkiej sprawy (w odróżnieniu od udziału w rządzie) Są tylko wzmianki o tym jako jednej z rzeczy którą tam robili przed rewolucją, nawet nie wiem na jaką skalę możliwe że niedużą.

Wyżej już napisałem, jak może to działać "w oderwaniu od instytucji państwa". Trzeba stworzyć nowe relacje gdzie kontrola społeczna może sposodować, że będzie to działać jak system delegatów a nie przedstawicieli.
Trzeba by to przetestować w naszych warunkach żeby wiedzieć na pewno inaczej można tylko gdybać

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.