Dodaj nową odpowiedź

Według Ciebie to nawet

Według Ciebie to nawet Bakunin czy Machno pewnie nie byli anarchistami. Bakunin to socjaldemokratyczny reformista bo ja mam poglądy na wybory takie jak on (inne pewnie też bardzo podobne) a mnie tak nazwałeś.
Tak więc wiesz, mi wystarczy że poparli rewolucję w Hiszpanii i chcieli wstępować do IWA. Ci którzy sie z tym nie zgadzali wystąpili z ZZZ dlatego się tak skurczył

Machno napisał Platformę więc pewnie bolszewik z niego ;-)

Pierdoły o nihilizmie to nie ja pisałem tylko jakiś świr. Ja wyraźnie pisałem i to wiele razy w tych komentarzach wyżej z którymi dyskutujesz, jak mogą sie miec wybory lokalne do ruchu.

Właściwie już wszystko tu powiedziałem co chciałem, tylko na koniec zwróce uwage, że demonstracje o przywrócenie do pracy są o poziom niżej niż reformizm. Jasne ze trzeba je organizowac czy wspierać jak ktos inny organizuje, tylko że jak na tym się kończy to nie można pisac że to się "sprawdza" jako taktyka anarchizmu. To się sprawdza w ramach walki klas (oczywiście nie zawsze) ale anarchizmowi chyba chodzi o coś wiecej niż wyrwanie czegoś pojedynczemu pracodawcy - o to mi chodziło, że "wybory sa bardziej radykalne".

Sprawdzać jako taktyka anarchizmu to by się zaczęło jak z takich demonstracji powstałby masowy ruch gdzie pracownicy walcza o cos więcej niz tylko przywrócenie do pracy wypłata zaległej kasy itd. Jak na razie nie ma masowego ruchu więc się nie sprawdza. We wszystkich przypadkach gdzie powstawały masowe ruchy anarchiści byli bardziej elastyczni, co nie znaczy pozbawieni kręgosłupa jak jacyś socjaldemokraci :)

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.