Dodaj nową odpowiedź

Tak, anarchizm jest

Tak, anarchizm jest niezmienny. To, że jakiś anarchista uzna, że anarchizm może popierać pewne formy władzy nie oznacza to, że anarchizm się zmienia. Dogmatem jak dla mnie jest uznawanie pewnych tendencji, które od ponad 100 lat się nie sprawdzają, vide wybory.

I znowu ZZZ, tam nie było 30 000 anarchosyndykalistów. To była organizacja syndykalistyczna, ale nie anarchistyczna. Miała swoją frakcję anarchistyczną, ale była ona w mniejszości, nadal. Również po tym rozłamie.

Pomyliłem się. To nie Berkman i Malatesta tylko Maximoff. http://www.infoshop.org/AnarchistFAQSectionJ3#secj34

Gdybyś sam nie był dogmatykiem to byś rozumiał, że tego typu ruchy mogą być tworzone przez masy w której jednostki nie koniecznie słyszały o anarchizmie. Akurat tam gdzie pojawiają się ruchy Occupy, ich aktywiści często uczestniczą w kampaniach pracowniczych. Na przykład w obronie zwolnionego z pracy pracownika tego "niedogmatycznego" hiszpańskiego CGT. https://cia.media.pl/hiszpania_cnt_wystapilo_w_obronie_pracownika_zwolnio... W newsie jest informacja, że to kampania CNT, jednak zapoczątkowało ją środowisko ruchu Oburzonych, którego sam zainteresowany też był działaczem.

"Jednoosobowo rewolucji też nie zrobisz, wbrew temu co się wydaje temu czy tamtemu nihilistycznemu insurekcjoniście, ale czy to znaczy że rewolucji w ogóle nie da sie zrobić?
Musi to zrobić więcej ludzi na raz, żeby miało to sens, piszę zarówno o wyborach lokalnych o ile nalezy brac w nich udział, jak i rewolucji ;-)"

I to jest kalka w kalkę to co mówią socjaldemokraci. Głosujcie na nas, dostaniemy się tam i przeprowadzimy zmiany. A to nie tak działa o czym przekonujemy się od 150 lat kiedy to wpadł na to ten pan http://pl.wikipedia.org/wiki/Eduard_Bernstein

"nie przypominałby pracodawcy tylko raczej delegata (kontrolowanego oddolnie) tak więc znowu argument nietrafiony"

Ale my już mamy tych demoKRATYCZNYCH delegatów i jak to się kończy?

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.