Dodaj nową odpowiedź

No więc: "he never raised

No więc: "he never raised abstention from the electoral process to an inflexible article of faith" ale "Bakunin opposed workers’ participation in bourgeois politics because he feared that participation would corrode the proletariat and perpetuate the establishment. His opposition to parliamentary government was sharpened during his polemics with the Marxist parties, who favored parliamentary action by the workers."

Ponadto: "To correct the obvious defects of this system, the radical democrats of the Zurich Canton introduced the referendum, direct legislation by the people. The referendum is also an ineffective remedy; another fraud. In order to vote intelligently on proposals made by legislators or measures advanced by interested groups, the people must have the time and the necessary, knowledge to study these measures thoroughly... . The referendum is meaningful only on those rare occasions when the proposed legislation vitally affects and arouses all the people, and the issues involved are clearly understood by everyone. But almost all the proposed laws are so specialized, so intricate, that only political experts can grasp how they would ultimately affect the people. The people, of course, do not even begin to understand or pay attention to the proposed laws and vote for them blindly when urged to do so by their favorite orators."

Innymi słowy sam się zaorałeś.

Nie wiem dlaczego uważasz teraz, że AFP to nieprawdziwi anarchiści. Tak czy inaczej sam teraz widzisz, że żadnego "zaakceptowania programu" nie było tylko "rozważania".

Platforma dla mnie jest po prostu nietrafna. Jeśli uważasz, że nie mam prawa tak twierdzić jako anarchista to sam jesteś "sekciarzem" (za każdym razem gdy używasz tego słowa, gdzieś na świecie umiera mała owieczka).

Owi "marksistowscy komuniści" to nic innego jak pro-państwowi socjaliści czyli socjaldemokraci. Radykalniejsi od SLD, ale zawsze.

"To jest śmiała teza, że oni są w ogóle demokratami. Akurat ja się z tym nie zgadzam."

A kim? Puczystami?

"Realną działanością dziecko zajmowałem się już w czasach jak ci mama podcierała tyłek, o ile w ogóle byłeś na świecie na początku lat 90-tych" - przekonałeś mnie. Normalnie aż wstyd mi się zrobiło... Taaaakiiiii z ciebie bojownik.

"Anarchiści tak czy inaczej sa "wewnątrz systemu" chyba że ty jestes jednym z takich co to uważają, że jak się zamieszka na skłocie to automatycznie jesteś poza systemem."

Nie mieszkam na skłocie.

"W kontekscie anarchistycznym reformista bylby to ktoś, kto by twierdził, że da się zreformować ten system żeby stał się anarchistyczny, wprowadzić anarchizm za pomoca reform. Już ci napisałem że uważam to za niemożliwe. Ewentualny udział w wyborach w ogóle nie temu ma słuzyć. Napisałem to parę razy, kiedy w końcu dotrze?"

Kto normalny kandyduje nie po to żeby wygrać wybory?

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.