Dodaj nową odpowiedź

serio to napisałeś?

:-D

His opposition to parliamentary government

Tu jest mowa o władzach centralnych. To znaczy wiesz, tonący brzytwy się chwyta - można udawać idiotę, ze się nie umie czytać i nie wie co to znaczy, że w przypadku lokalnych wyborów ludowa kontrola jest możliwa w odróżnieniu od wyborów do władz centralnych ale nic ci to nie da.

They have a healthy, practical common sense when it comes to communal affairs. They are fairly well informed and know how to select from their midst the most capable officials. Under such circumstances, effective control is quite possible because the public business is conducted under the watchful eyes of the citizens and vitally and directly concerns their daily lives. This is why municipal elections always best reflect the real attitude and will of the people.

Bakunin i Dolgoff w dopisku piszą tam dokładnie to, co pisałem wcześniej - gminy to co innego niż państwo, oddolna kontrola w przypadku lokalnych wyborów jest możliwa, z wyjątkiem dużych miast o kilkuset tysiącach lub kilku milionach mieszkańców.
Ja dodałem do tego tylko jedno, że w tym przypadku trzeba by zacząć od dzielnic które sa wielkości mniejszych gmin.

Nie wiem dlaczego uważasz teraz, że AFP to nieprawdziwi anarchiści. Tak czy inaczej sam teraz widzisz, że żadnego "zaakceptowania programu" nie było tylko "rozważania".

Masz spore problemy z percepcją - to znaczy, że do anarchistycznej międzynarodówki chcieli wstąpić ci wszyscy których nie uważasz za anarchistów. To jest równoznaczne z akceptacją programu. Złożyli przecież wniosek. Rozważania to tam były swoją drogą. Natomiast to twoi "prawdziwi anarchiści" nie chcieli do niej wstępować więc argument że ZZZ "jednak nie wstąpił do IWA bo anarchisci tam byli w mniejszości" jest nietrafiony skoro nie wstąpił właśnie przez "prawdziwych anarchistów"

Platforma dla mnie jest po prostu nietrafna. Jeśli uważasz, że nie mam prawa tak twierdzić jako anarchista to sam jesteś "sekciarzem" (za każdym razem gdy używasz tego słowa, gdzieś na świecie umiera mała owieczka).

Możesz sobie twierdzić, że Platforma jest nietrafna. Co więcej sam tak twierdze, więc to twój kolejny argument z dupy wzięty :-)
Sekciarzem jesteś dlatego, że twierdzisz, że jest nieanarchistyczna.

Nie wiem czy jak używam słówka sekciarz, to gdzies na świecie umiera mala owieczka, ale gdyby umierały jak używasz słowa "socjaldemokratyczny reformista" to owieczki małe i duże by już dawno wygineły.

Owi "marksistowscy komuniści" to nic innego jak pro-państwowi socjaliści czyli socjaldemokraci. Radykalniejsi od SLD, ale zawsze.

tak, a socjaldemokraci to prawie jak liberałowie, w związku z czym Marks to liberał :-)
Tłumacząc ci jak dziecku pewne podstawowe kwestie, nie wszyscy propaństwowi socjaliści są socjaldemokratami, niektórzy są marksistami i komunistami. Niektórzy sa bolszewikami. Akurat ich tu zacytowałeś, nie wiesz co to za strona?

A kim? Puczystami?
zwolennikami oligarchicznego kapitalizmu, który z demokracją nie ma nic wspólnego. Chyba się naczytałeś jakiegoś Korwina.

przekonałeś mnie. Normalnie aż wstyd mi się zrobiło...

Powinno, bo pierdololo o o tym, jak to rządzący się boją na widok pikiet w których bierzesz udział są żenujące. Wierz dalej w tą iluzję, pakują się od razu żeby uciekać z kraju jak cie widzą na horyzoncie z flagą...

Biedny Bakunin który na oczy nie widział "realnej działalności" anarchistów która się sprawdza, tylko wierzył w wybory. Nie dożył żeby zobaczyć pana Wiatraka w akcji - żal mi go naprawdę.

"W kontekscie anarchistycznym reformista bylby to ktoś, kto by twierdził, że da się zreformować ten system żeby stał się anarchistyczny, wprowadzić anarchizm za pomoca reform. Już ci napisałem że uważam to za niemożliwe. Ewentualny udział w wyborach w ogóle nie temu ma słuzyć. Napisałem to parę razy, kiedy w końcu dotrze?"
Kto normalny kandyduje nie po to żeby wygrać wybory?

Nie chodzi o to, żeby "kandydować nie po to, żeby wygrywać wybory" tylko jak napisałem, wygrać je nie w celu wprowadzania anarchizmu reformami a w innych celach - jakie to cele wiesz dobrze o ile czytałeś komentarze na które odpowiadasz, nie udawaj znowu idioty.

Zresztą skoro już o tym mowa, nawet samo kandydowanie a konkretnie kampania, mogłaby sie przydać ruchowi, bo trafia do znacznie większej ilości ludzi niż ulotki czy teksty w internecie, np jest czas antenowy w TV za darmo. Byłaby to kontrpropaganda wobec zwolenników kapitalizmu, ktorzy jak na razie dominują w mediach w 100%

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.