Dodaj nową odpowiedź

Nie jest to wcale "coś

Nie jest to wcale "coś więcej" tylko cos mniej. To jest jedna z interpretacji i to nie do końca słuszna. Skoro namawiał do startu w wyborach lokalnych to jednak rozróżniał wybory lokalne i na wyższym szczeblu. Pisze to wprost i tu nie ma co kombinować.

Bookchin się mylił w tym, że stworzył całą koncepcje ograniczającą się do lokalnych wyborów. Municypalizm na tym się opiera i jest rzeczywiście reformistyczną teorią. Czym innym jest ogólna krytyka wyborów i dopuszczenie ich czasami lokalnie jak robił Bakunin, a czym innym odwrócenie tego i zrobienie podstawowej strategii i podstawy nowego ustroju z wyborów lokalnych (Bookchin)

To już jest nadinterpretacja Bakunina, ponieważ takich poglądów on na pewno nie miał dlatego to prawda, że "Bookchin and Biehl quote Bakunin out of context and misrepresent the general thrust of his argument."
Stawiają go jakby na głowie chociaż się nie mylą co do tego, czy uważał za mozliwy start w lokalnych wyborach.

Bookchin był na pewno bezpaństwowym socjalistą. Czy był anarchistą do końca to sporna kwestia, tylko że to problem "czy szklanka jest do połowy pełna czy do połowy pusta" Czy każdy socjalista który jednocześnie chce zniesienia państwa jest anarchistą? Jeśli tak to Bookchin był anarchistą, a jeśli nie to nie był

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.