Dodaj nową odpowiedź

Z relacji byłych członków

Z relacji byłych członków ugrupowań skrajnie prawicowych („Nigdy Więcej” nr 12/2001) wynika, że na początku lat 90. działał on na Śląsku w neofaszystowskiej organizacji Przełom Narodowy. W tym czasie był również współtwórcą kilku fanzinów skinheadów faszystowskich.
Tomasiewicz jest jednym z najbardziej znanych i aktywnych w Polsce publicystów, którzy od lat propagują idee skrajnie prawicowe inspirowane przez ideologię tzw. Trzeciej Pozycji i Nowej Prawicy zachodnioeuropejskiej oraz takich skrajnie prawicowych nurtów „bojowych”, jak Ruch Rewolucyjno-Nacjonalistyczny (MNR) i jego mutacje: Trzecia Droga (TV) i Nowy Ruch Oporu (NR) we Francji.
Pod pretekstem budowy „opozycji antysystemowej” opartej na „sojuszu skrajnej prawicy i skrajnej lewicy” Tomasiewicz prowadzi penetrację ideową i polityczną środowisk lewicowych, w szczególności anarchistycznych, oraz środowisk ekologicznych. Artykuły Tomasiewicza znajdujemy m.in.: w obsesyjnie antysemickim czasopiśmie „Myśl Narodowa Polska” (np. nr 6(10)/1991) Bolesława Tejkowskiego, czołowego polskiego antysemity, twórcy Polskiej Wspólnoty Narodowej (PWN), partii zrzeszającej głównie skinów, odpowiedzialnych za wiele rasistowskich aktów terroru na ulicach polskich miast; na łamach skrajnie prawicowego pisma „Krzyżowiec” (np. nr 1/1994), wydawanego przez polskich admiratorów Jean-Marie Le Pena; w kwartalniku „Templum” (nr 1/2001) związanym z najbardziej znanym ugrupowaniem faszystowskim działającym w Polsce – Narodowym Odrodzeniem Polski (NOP); w skrajnie prawicowych periodykach zagranicznych – np. „Perspectives” (nr 6/1993), piśmie założonym w Wielkiej Brytanii przez byłych członków faszystowskiej organizacji National Front oraz w biuletynie niemieckiej skrajnej prawicy „DESG-Inform”. Działalność Tomasiewicza znana jest ośrodkom antyfaszystowskim w krajach Europy Zachodniej.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.