Dodaj nową odpowiedź

ta, szkoda że nie mówisz całej prawdy

Nie wiem z czego to wynika, czy z nie wiedzy czy z potrzeby dopieczenia IP? Wielokrotnie działacze i działaczki IP wypraszali przedstawicieli ugrupowań totalitarnych z demonstracji, lub nakazywali im zwinięcie emblematów totalitarnych. Nawet w podanym przez autora przykładzie. Dziwne, że nie pojawia się nic o tym, że osobami które aktywnie chciały spacyfikować działaczy KMP byli działacze i działaczki IP. Sam zatrzymany jest uczestnikiem Komisji Międzyzakładowej IP. Podczas "strajku generalnego" osobami które wykluczyły działaczy KMP z demonstracji związkowej byli działacze IP.itd I co z tym faktem robi autor artykułu? Zamiata pod dywan?
Nie jest też prawdą, że sytuacja z 8 listopada przeszła bez echa w samym związku, a warszawska komisja środowiskowa IP przeprowadziła gorącą dyskusję w wyniku, której osoba biorąca udział w zajściu została ukarana naganą i groźbą sankcji wyrzucenia ze związku. Następnie komisja wystosowała oświadczenie itd. W wyniku podobnego zgrzytu podczas obchodów rocznicowych stracenia działaczy I Proletariatu gdzie jeden z działaczy robił sobie wspólne zdjęcia z działaczami KMP ze związkowymi flagami spotkała się z wewnętrzną krytyką i w tym roku na tych uroczystościach nie miało to już miejsca.
Tak jak inne związki anarchosyndykalistyczne nie sprawdzamy przynależności partyjnej czy sympatii politycznych ludzi którzy przystępują do związku ponieważ uważamy, że dorośli ludzie na ogół powinni rozumieć jakiego typu jest to związek i że organizuje się i prowadzi swoją działalność, przekaz na zasadach, czy w oparciu o tradycję anarchosyndykalistyczną. Związek też nie jest strukturą zamkniętą. Jego podstawowym zadaniem jest samoorganizowanie się ludzi pracy nawet jeśli ci ludzie mają od naszych inne polityczne sympatie.
Związek też ewoluuje i podejmuje wewnętrzne dyskusje aby wypracowywać dobre standardy. Chcemy jednak aby zmiany zachodziły pod wpływem wspólnych dyskusji i decyzji. Naszym organem decyzyjnym jest Zjazd Delegatów i Delegatek, który odbędzie się za miesiąc. Z naszego doświadczenia wynika też, że część osób z tzw środowisk lewicy skrajnej w zetknięciu z prawdziwą działalnością komisji, związku zaczyna swoją dotychczasową "lewicowość" przekładać na praktyczną pracę związkową, społeczną itd. Związek umożliwia wyprostowanie ich skrzywionej pozycji. Z drugiej strony widoczny jest bardzo duży uwiąd środowisk wolnościowych oraz częsty dystans środowiska wolnościowego do współtworzenia np. Inicjatywy Pracowniczej. Trudno więc też wymagać aby związek nie współtworzony przy większym udziale środowiska wolnościowego był w 100% ideologicznie z nim spójny mimo naszych starań. Oddawanie przez anarchistyczne środowisko swoich przestrzeni wykorzystują np. tak marginalne środowiska jak wspomniana KMP.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.