Dodaj nową odpowiedź

Mówienie półprawdy to twoja specjalność

Kolego jesteśmy związkiem zawodowym składającym się z 26 komisji czyli mamy mniej więcej tyle ile połowa międzynarodowych struktur AIT :). Tak jak napisałem związek odwołuje się do tradycji anarchosyndykalistycznych i dążeniem części jej członków jest aby do tego modelu się zbliżał czerpiąc po drodze z tego co się wydarza w historii ruchu robotniczego dobrego o rysie wolnościowym jak np. autonomia pracownicza, przejmowanie zakładów, rady pracownicze itd.
Tak jak hiszpańska CNT-AIT nie sprawdzamy pracowników przed przystąpieniem do związku ani nie zakładamy im teczek personalnych i tak jak oni przyjmujemy do związku ludzi którzy poza nim mogą należeć do jakiejś partii. Nas związek jest zdeklarowanie antyrasistowski i internacjonalistyczny. Udowodnił to między innymi tym, że od lat uczestniczy czy współorganizuje antyfaszystowskie demonstracje, koncerty, wykłady, akcje, ligę sportów walki itd. Organizuje akcje solidarnościowe z pracownikami różnych nacji i ras. Właściwie to powstał pomiędzy ludźmi zaangażowanymi w ruch antyfaszystowski od lat więc uwierz wiemy co robimy. I nie dorabiaj nam mordy. Teoretycznie jak i w praktyce część pracowników i pracownic ma inne niż ja czy ty poglądy. Mam nadzieję, że przez wspólną walkę, dyskusję itd zmienią je i uwierz mi to się często dzieje. Na pewno osoby o skrajnych prawicowych poglądach były by ze związku rugowane jeśli pod barwami związku prowadziły by działania czy wypowiadały by się w duchu szowinistycznym, rasistowskim, antysemickim. Jeśli tego nie robią to nie ma podstaw aby zabraniać im jako pracownikom, pracownicom organizować się w miejscu pracy w modelu wolnościowych związków zawodowych.
Co do twojego skrajnego urazu do partii to poczytaj sobie o meksykańskiej Partii Wolności Floresa Magon i japońskiej partii Anarcho-Komunistycznej. Pomyśl też o tym kto współtworzył ruch machnowski i czy wszyscy marynarze Kronsztadu byli bezpartyjni.

Co do reszty no cóż. Jak się pisze nie do końca prawdę to czasami ktoś zażąda od ciebie poniesienia za to odpowiedzialności osobiście. Bez pośredników na pierwszej linii życia : ) wreszcie będziesz miał szansę dokopać komuchom osobiście. Tylko pozazdrościć : )

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.