Dodaj nową odpowiedź

Sathaniel, to nie jest

Sathaniel, to nie jest żadna ortodoksja. To są zwyczajne praktyki dotyczące kupowania towaru, w tym wypadku odzieży, przez sieć. Porządny sprzedawca ma w opisie dokładną rozmiarówkę, opis składu materiału z jakiego został wykonany, kraj pochodzenia. To nie są żadne ortodoksje, ale zwykłe wyznaczniki wg których dokonuje się transakcji. Czy wypada być świadomym konsumencko, jak się jest anarchistą, czy to może zostanie zakwalifikowane jako burżuazyjny wymysł, albo zgniłe nawyki kapitalistycznej klasy średniej? Jak chcesz, dla mnie to jest standard, którego niestety cały ten kontrkulturowy polski światek nie spełnia, bo nie żąda od samego siebie więcej - tylko od innych (państwa, świata, gospodarki, rynku, klasy posiadaczy). To inni są winni, a my ostatni sprawiedliwi.
Pal sześć ową, jak nazywasz, ortodoksję. Zapewne te koszulki są na Fruitach czy Gildanach robione, na najtańszych liniach. Czyli zaprojektowane dla robotnika hamerykańskiego, z topornej bawełny, o kształcie kwadratu. Jakby nie było koszulek slim fit, damskich w wytaliowaniem, z miękkiej bawełny. I potem idzie czereda "ubranych alternatywnie", wygladających jak kindermetale z kilka numerów za dużymi koszulkami, oczywiście czarnymi, i z niewidocznymi nadrukami słusznej treści, gubiących się w załamaniach i fałdach ogromnych koszulek.
Po mojemu, to jak się aspiruje do bycia takim alternatywnym, słusznym, empatycznym i działającym, to trzeba wymagać od siebie, nie tylko od innych, więcej. A taki opis towaru, to dla mnie wyłudzenie i nędza.
I tak, staram się sprawdzać skąd pochodzi towar, i jakie standardy przy produkcji są spełniane. Nie dziadowanie, i wygląd jak z lumpa, ale rzeczy wyprodukowane w sposób godny i porządny, trwalszy. Jakość, nie ilość. Minimalizm i długi okres użytkowania.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.