Dodaj nową odpowiedź

Wojna przeciwko wojnie w całej Polsce

Militaryzm

 WWW poprzednim tygodniu (23-29 marca) odbyła się w całym kraju kampania antymilitarna: „Wojna Wojnie. Przeciwko zbrojeniom”.
Jest to konsekwencja zaangażowania ruchu anarchistycznego od lat 80­tych ubiegłego wieku w działania antymilitarne i przeciwko wojnom prowadzonym przez różne mocarstwa.
Federacja Anarchistyczna wydała na tę okazję plakat, który został rozkolportowany wśród zainteresowanych oraz prowadziła ogólnopolską stronę i koordynowała działania poszczególnych osób i grup.
Zainteresowanie kampanią antymiltarną przerosło nasze oczekiwania. W ciągu całego tygodnia odbyły się liczne plakatowania, na murach odbijano antymilitarne szablony i malowano hasła antymilitarne. Rozkolportowano też tysiące ulotek nakłuwając tym samym niczym zabieg akupunktury, świadomość chorego organizmu społeczności toczonych przez raka władzy.
Pikiety oraz wiece przeciwko wydatkom na zbrojenia i przeciwko poborowi do wojska, często łączono z akcjami rozdawania ciepłych posiłków w ramach inicjatywy Jedzenie Zamiast Bomb, które ze swym antymilitarnym przekazem są aktywne przez większą część roku. Niektóre akcje przyjęły charakter happeningów, małych ulicznych koncertów i występów Samb ­ rewolucyjnych i zarazem rewelacyjnych grup, które zagrzewały demonstrantów swym politycznym przekazem wygrywanym na bębnach.
Akcje odbywały się w ruchliwych centrach dużych miast jak i mniejszych miejscowości, czasem również pod jednostkami wojskowymi. Wiele z nich relacjonowały lokalne media. Poza tym cieszyły się one też dużym zainteresowaniem przechodniów. W niektórych miejscowościach odbyły się spotkania i pokazy filmów, a także koncerty pod hasłami naszej kampanii.
Kampania antymilitarna w różny sposób odbyła się w takich miejscowościach jak: Bielsko­Biała, Brzeg, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Dębno, Gdańsk, Gliwice, Gniezno, Kamienna Góra, Katowice, Kostrzyn nad Odrą, Koszalin, Kraków, Krosno, Leszno, Leżajsk, Lublin, Myślibórz, Nowy Sącz, Olsztyn, Ostrów Wielkopolski, Polanów, Poznań, Racibórz, Rzeszów, Sulęcin, Szczecin, Szczytno, Tarnowskie Góry, Toruń, Warszawa, Wędrzyn, Wrocław, Zabrze, Zielona Góra.
Nasz protest niestety jest nadal aktualny Dlatego, pomimo że tydzień akcji miał swoje ramy czasowe, nasza krytyka wydatków na zbrojenia, które wpisują się w neoliberalną logikę elit politycznych kraju, trwa nadal.
Do bożka mamony władający nami dodali sobie wymachiwanie szabelką, by w czasie kryzysu kapitalizmu i tak przez władzę definiowanej demokracji, społeczeństwo wpychać w objęcia nacjonalizmu i militaryzmu. Dwóch nierozłącznych chorych ideologii, które kosztowały ludzkość miliony istnień.
Nadal kolportujcie plakaty oraz ulotki m.in. dostępne tutaj: http://www.akcja.type.pl/wp­content/uploads/2014/12/WOJNAWOJNIE.pdf
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne działania! Do zobaczenia podczas kolejnych akcji, na ulicach, pikietach i murach.

Stop militaryzacji!
Stop nacjonalizmowi!
Wojna wojnie, przeciwko zbrojeniom!

Federacja Anarchistyczna

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.