Dodaj nową odpowiedź

Aresztowano 21 uczestników Antykongrsu w Katowicach!

Kraj | Protesty

Wrocław: Demonstracja przeciwko represjom policji rozbita przez policję

Numer telefonu na komisariat pod którym przebywają zatrzymani: 32 200 22 22

Aktualizacja: Środa, 7:30: Wszyscy zatrzymani są już wolni.

Aktualizacja: 11:10: Antykongres: W obliczu wątpliwości, które pojawiły się po opublikowaniu przez policje filmu z pacyfikacji budynku, pragniemy oświadczyć, że jest on niczym więcej jak manipulacją mającą na celu przedstawienie aktywistów w negatywnym świetle. Film zawiera wycięte sceny i pomija całkowicie moment atakowania naszych towarzyszy np granatami dymnymi i hukowymi (co miało miejsce od strony placu oraz podwórka i jest widoczne na zdjęciach z akcji). Policja NIE ZOSTAŁA zaatakowana przez aktywistów jako pierwsza jak twierdzi rzecznik policji i co nieudolnie starają się udowodnić zmontowanym filmem. Nawet na nim widać, że jako pierwsze zostały oddane strzały z broni w kierunku balkonu. Nie można uznać zrzuconych w odpowiedzi pojedynczych rac za akt agresji jeśli poprzedza je użycie granatów oraz broni gładkolufowej! Nie można wymagać od ludzi na których wysyła się atakujący oddział antyterrorystyczny, że wyjdą z budynku powiewając białymi flagami! Nie dajcie się oszukać policyjnej manipulacji, której tak łatwo ulegają media! Wyraźcie swój sprzeciw i solidarność z zatrzymanymi przybywając dziś o 19 na akcję pod Spodkiem, bądźcie z nami!!!

Aktualizacja: Wtorek, 8:14: Wczoraj odbyły się akcje solidarnościowe z zatrzymanymi uczestnikami Antykongresu w Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Odcinamy się od prób wydawania stanowisk i interpretacji wydarzeń przez grupy nie będące uczestnikami Antykongresu ani bezpośrednimi świadkami wydarzeń z Mariackiej.

Aktualizacja: 20:27: Wypuszczono pierwszą osobę.

Aktualizacja: 19:57: W Warszawie i Wrocławiu o godzinie 20:30 odbędą się akcje solidarnościowe z zatrzymanymi. Wcześniej odbyły się akcje w Poznaniu oraz samych Katowicach.

Aktualizacja: 14:30: Antykongres: Pod główną komendą policji w Katowicach odbyła się pikieta solidarnościowa; policjanci utrudniali nam możliwość przeprowadzenia pikiety tłumacząc to wyjątkowymi zaleceniami.

Aktualizacja: 12:00: Dementujemy wszelkie plotki, że skłotersi używali butelek petard oraz zachowywali się agresywnie. WŁAŚNIE DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE NASI PRZYJACIELE OD POCZĄTKU ZATRZYMANIA PODJĘLI STRAJK GŁODOWY.

Aktualizacja: 11:29: DZISIAJ O GODZ. 13:00 POD KOMENDĄ POLICJI W KATOWICACH (UL. LOMPY 19) ODBĘDZIE SIĘ PIKIETA SOLIDARNOŚCIOWA. ZATRZYMANO 21 NASZYCH PRZYJACIÓŁ! PRZYGOTUJCIE TRANSPARENTY I BĄDŹCIE Z NAMI! NIE DAMY SIĘ ZASTRASZYĆ!!!

Aktualizacja: 10:29: Pojawiła się informacja, że trzy aresztowane osoby zostały przewiezione do szpitala.

Aktualizacja: 8:30: Organizatorzy Antykongresu wydali oświadczenie:

Oświadczamy, że nasi towarzysze/ towarzyszki z ulicy Mariackiej w Katowicach zostali zaatakowani, pobici i zatrzymani przez grupę (anty)terrorystyczną. W trakcie ataku użyto granatów hukowych, podczas zatrzymania jedna osoba dostała ataku padaczki. Nasze działania miały charakter pokojowy i w zamyśle stanowić miały przeciwwagę dla wizji ekonomii przedstawianej nam przez władzę podczas EEC. Atak uznajemy za bezprawny akt przemocy wymierzony w prawa obywatelskie, godność oraz polityczną i osobistą wolność. Z chwilą zatrzymania nasi towarzysze rozpoczęli strajk głodowy. Dotarły do nas informacje, że Policja rozpowszechnia fałszywe informacje o interwencji. Nie dajmy się zastraszyć propagandzie policyjnego terroru! Nasi koledzy byli trzeźwi i pokojowo nastawieni. Prosimy wszystkich o rozpowszechnianie tej informacji oraz wsparcie i pomoc w staraniach o uwolnienie.

numer telefonu na komisariat gdzie aktualnie przybywają zatrzymani: 32 200 22 22

Chętnie przyjmiemy pomoc prawną!!

SPRAWA NA BIEŻĄCO OPISYWANA TUTAJ: https://www.facebook.com/antyekg

Aktualizacja: 20 kwietnia, 7:12: Jak informuje fanpage Antykongresu, wczoraj miało miejsce zaskłotowanie pustej kamienicy przy Mariackiej 31 w Katowicach. Na miejscu pojawiły się 3 radiowozy. Około 4 rano policja przypuściła atak na kamienicę.

Godzinę temu pojawiła się informacja, że wszyscy zgromadzeni w środku (21 osób) zostali pobici, a jedna osoba dostała ataku padaczki. Aresztowani rozpoczęli głodówkę.

CZEKAMY NA NAMIARY KOMISARIATU W KTÓRYM SĄ PRZETRZYMYWANI. NIE ZOSTAWIAMY ICH SAMYCH!

Zapraszamy na demonstrację przeciwko Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

W dniach 20 – 22 kwietnia do stolicy Śląska zjedzie się prawie 6000 przedstawicieli elit biurokracji i biznesu; unijnych komisarzy, premierów i ministrów, prezesów międzynarodowych korporacji i naukowców z dziedziny ekonomii. Za zamkniętymi drzwiami, pod osłoną policyjnych kordonów, będą dyskutować o unijnym programie inwestycyjnym, polityce energetycznej, roli państwa w gospodarce…

Jak co roku, wśród uczestników spotkań i dyskusji zabraknie tych, którzy ponoszą największe konsekwencje kongresowych debat i neoliberalnej polityki. Na liście gości EKG próżno szukać pracowników przedsiębiorstw, nad którymi wisi groźba likwidacji, społeczności i grup zawodowych wykluczonych z uczestnictwa w kapitalistycznym społeczeństwie, młodzieży stojącej przed wyborem: bezrobocie czy emigracja. Nie znajdziemy tam również osób zatrudnionych na śmieciowych umowach i pozbawionych podstawowych praw pracowniczych, ani tych złapanych w pułapkę zadłużenia i skazanych na życie na kredyt.

Dlatego 18 kwietnia, na dwa dni przed rozpoczęciem EKG, wychodzimy na ulice. Nauczeni krachem neoliberalnej globalizacji i trwającym od siedmiu lat kryzysem gospodarczym, wiemy nazbyt dobrze do czego prowadzi wykluczenie społeczeństwa z udziału w ekonomicznej debacie. Zbyt długo już ponosimy koszty decyzji podjętych za zamkniętymi drzwiami przez elity władzy i pieniądza. Idea gospodarczych kongresów i rządów polityczno – korporacyjnej oligarchii skompromitowała się ostatecznie wraz z bankructwem światowego systemu finansowego, upadkiem gospodarek Grecji, Hiszpanii czy Irlandii, i końcem polskiego mitu „zielonej wyspy”. Dlatego jesteśmy przekonani, że władza musi powrócić w ręce tych, których bezpośrednio dotyczą podejmowane decyzje – w ręce samorządów, pracowników i lokalnych społeczności, zorganizowanych na zasadach autonomii oraz dobrowolności.

DEMONSTRACJĘ ZACZYNAMY O 15.30. WKRÓTCE PODAMY MIEJSCE ROZPOCZĘCIA.

DO ZOBACZENIA NA MIEJSCU.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.