Dodaj nową odpowiedź

pisac"Vini, vidi, vici"

pisac"Vini, vidi, vici" Szkoda tylko, że dzisiejsza demonstracja pokazała środowisko walczące z wyimaginowanym wrogiem. Czy tu chodziło o kongres gospodarczy, czy o walki subkultur Słuchając tego co dobiegało z krzykaczek nie znalazłam związku z realiami. Chyba, że prawdą dzisiejszej demonstracji miało być nieśmiertelne przesłanie "faszyzm jest wszędzie".
Zakładam, że osoby, które brały udział w proteście przyszły tam świadomie. Zakładam, że celem demonstracji jest pokazanie tak władzy jak i reszcie społeczeństwa, że dochodzi do sytuacji nieakceptowalnej. Zakładam, że demonstracja dla władzy ma być sygnałem, a dla przechodniów szansą na usłyszenie informacji spoza głównego nurtu. Zakładam, że większą wartość ma świadomość jednego człowieka, niż dziesiątki rzuconych w kierunku policji kamieni. Zakładam, że pokazanie skali problemu osobie niezwiązanej z demonstracją jest bardziej wartościowej niż powiedzenie łaciną policji o tym jaką ich pogardą darzymy.
Jeśli moje założenia są słuszne to dlaczego organizatorzy zrobili wszystko żeby ta demonstracja wyglądała odstraszająco dla przeciętnego obywatela po prostu agresywnie?

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.