Dodaj nową odpowiedź

Toruń, 17.03: Stop rzezi fok

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt | Protesty
2007-03-17 14:00
2007-03-17 16:00

Stop rzezi fok w Kanadzie - akcja informacyjna 17.03.07 godzina 14:00 pod Pomnikiem Kopernika w Toruniu - zaproszenie

Marzec jest miesiącem, w którym odbywają się masowe polowania na foki w Kanadzie.

W ciągu ostatnich kilku lat z przyzwoleniem rządu Kanady zabito blisko 1 000 000 fok. Większość z nich było foczymi dziećmi, nie starszymi niż 3 miesiące, a warto wspomnieć, że przeciętna długość życia fok to 30 lat. Często zabijane są nawet kilkunastodniowe foki. Nie potrafią jeszcze dobrze pływać, niechętnie opuszczają lód i są ufne wobec człowieka, przez co stają się bardzo łatwym łupem. Wiele z nich wciąż żyje podczas obdzierania ich z futer.

Według badań lekarzy weterynarii 79 proc. myśliwych nie sprawdza, czy foka jest martwa, zanim obedrze ją ze skóry. 42% czaszek zabitych fok nie miało w ogóle lub miało minimalne pęknięcia, co sugeruje, że były świadome podczas obdzierania ze skóry.

Foki zabijane są w wyjątkowo okrutny sposób, m.in. za pomocą pałek. Ta rzeź ma miejsce wbrew opinii publicznej i protestom na całym świecie. Nie znajdujemy wytłumaczenia dla tego barbarzyństwa. Usprawiedliwieniem nie może być ani wątpliwy interes ekonomiczny, ani rzekoma konieczność krwawej regulacji przyrody, jak również odwołanie do tradycji.
Polska jest znaczącym importerem foczych skór. W 2002 i 2003 r. zajmowaliśmy odpowiednio 4 i 3 miejsce na świecie jeśli chodzi o wartość importu.

Dlatego też w marcu w całej Polsce jak i w innych miejscach na świecie odbywają się demonstracje oraz pikiety, w których domagać się będziemy zaprzestania importu foczych futer oraz produktów pochodzących z zabitych fok oraz nawoływać rząd kanadyjski do zaprzestania tego haniebnego procederu.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.